Wyjazdy » Samolot

SYLWESTER: Bośnia i Hercegowina!

Termin

29.12.23 - 3.01.2024

Zapisz się

Jak co roku zapraszamy Was na flagową imprezę, od której zaczęła się przygoda zwana Pociąg na Bałkany!

Za dnia zaproponujemy zwiedzanie i odkrywanie jednego z najmniej oczywistych europejskich miast. Pokazujemy Wam jak autentyczne Sarajewo różni się od prospektów biur podróży i jak daleko dzisiejsza Bośnia jest od utartych stereotypów. Oprócz Starego Miasta odwiedzimy wojenny tunel pod lotniskiem, wejdziemy na Żółtą Twierdzę po wspaniałą panoramę miasta, pokażemy ekspozycje poświęcone oblężeniu miasta, pomniki Olimpiady Zimowej z 1984. Oprócz kawy po bośniacku napijecie się bozy, salepu, rzemieślniczego stołecznego piwa, domowej rakii z romanijskich jabłek, najlepszych stołecznych win. Oprócz ćevapi i burka spróbujecie dolmy, klepe oraz najlepszej na Bałkanach jagnięciny z rożna.

Chętnych zabierzemy na dwie wycieczki fakultatywne: do Hercegowiny zobaczyć piękny Mostar i Jablanicę oraz do piramid w Visoko na odkrywanie tajemniczego systemu tuneli Ravne.

Odpuszczacie zwiedzanie ? W hotelu czekają nas basen, sauny, kręgielnia, bilard oraz kąpielisko termalne 150 metrów obok 🙂

Punktem kulminacyjnym jest oczywiście bal sylwestrowy w formule ALL INCLUSIVE – całą noc stół szwedzki z ciepłymi posiłkami i napoje (w tym alkoholowe).

 

Dzień 1

29.12 Wylot z Warszawy (Lotnisko Chopina) – 10.25 (przesiadka w Zagrzebiu) Wylot z Krakowa Balice – 9.10 (przesiadka w Belgradzie) Transfer z lotnika. Zakwaterowanie w hotelu Hills/Holiday.

Dzień 2

SARAJEWO – BAŁKAŃSKA MOZAIKA Najpierw udamy się 'Tunelu Spasa’ który miał kluczowe znacznie podczas oblężenia miasta podczas ostatniej wojny. Przejedziemy słynną Aleją Snajperów rozsławioną dzięki filmowi „Welcome to Sarajevo”. Spacerując wzdłuż rzeki Miljacka zobaczymy liczne budowle z okresu austro-węgierskiego oraz najstarszą turecką część miasta. Zatrzymamy się przy Moście Łacińskim, miejscu zamachu na Franciszka Ferdynanda, który był bezpośrednią przyczyną wybuchu I Wojny Światowej. Podejdziemy pod “Przekorny dom” oraz targowisko Markale. Przystaniemy na rogu ulic Tity oraz Ferhadija, gdzie płonie Wieczny Ogień pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy oraz cywili poległych podczas II Wojny Światowej w walce o wyzwolenie miasta spod niemieckiej okupacji. Odwiedzimy również Katedrę Serca Jezusowego oraz tradycyjne tureckie centrum kupieckie – Bezistan i wkroczymy na Baščarsiję, gdzie odwiedzimy m.in.: meczet Gazi husrev-bega. + Dla amatorów fotografii spacer do fortu Žuta Tabija na punkt widokowy

Dzień 3

Wycieczka do Hercegowiny lub dzień wolny na leniuchowanie, indywidualne spacery po Sarajewie Plan wycieczki: MOSTAR, JABLANICA, Rano ruszamy do Mostaru. Poznamy historię miasta oraz zobaczymy największe atrakcje: – Stary Most czyli niesamowity popis kunsztu architektonicznego zawieszonego dwadzieścia metrów nad powierzchnią wody. – Kujundžiluk, najbardziej klimatyczna, bazarową uliczka starego miasta, wpisanego na listę UNESCO. – Koski Mehmed-pašina džamija czyli meczet ze świetną panoramą Starego Mostu. – Czas wolny poświęcimy na degustacje na lokalnym targu, zakupy pamiątek oraz obiad w jednej z mostarskich knajpek, – Krótka przerwa w Jablanicy nad rzeką Neretwą przy instalacji upamiętniającej Bitwę Nad Neretwą oraz heroiczną walkę titowskiej partyzantki z niemieckim najeźdźcą. Zabawa sylwestrowa: • bal w hotelowej sali bankietowej dla ponad 600 osób – bawimy się w towarzystwie mieszkańców Sarajewa i zagranicznych gości. • lokalna muzyka na żywo • formuła ALL INCLUSIVE, która obejmuje ciepłe posiłki (stół szwedzki) oraz napoje (w tym lokalne alkohole – piwo, wino oraz rakiję).

Dzień 4

Późne śniadanie i odpoczynek po sylwestrowym szaleństwie. Czas wolny na korzystanie z hotelowego basenu, saun i strefy wellness. Wspólne wyjście do kompleksu basenowego Termalna Riviera w pobliżu hotelu. Dla chętnych czas na indywidualne zwiedzanie miasta i spacery.

Dzień 5

Rano opcjonalna wycieczka do Bośniackiej Doliny Piramid w Visoko lub wizyta w Tunel Spasa (muzeum poświęcone oblężeniu miasta) pod stołecznym lotniskiem. Chętnym zaproponujemy ostatnią wizytę na sarajewskiej starówce – Bascarsiji, spacer w miejsca mniej znane, degustacje w najbardziej klimatycznych lokalnych kawiarniach, które ulubili sobie miejscowi.

Dzień 6

Transfer na lotnisko i powrót do Polski przez Belgrad (lot do Krakowa) lub Zagrzeb (lot do Warszawy) Godziny transferów na lotnisko: lot do Krakowa – 12, lot do Warszawy: 4.00

Warunki

FIRST MINUTE: WYLOT Z KRAKOWA – 3599 zł, WYLOT Z WARSZAWY – 3799 zł

Cena obejmuje: Przelot z bagażem podręcznym (torba na kółkach do 8kg oraz plecak do 3kg), 5 noclegów z dwoma posiłkami (bogaty stół szwedzki) w Hotelu Hollywood, ubezpieczenie KL NNW, opiekę pilota; zwiedzanie Sarajewa, system Tour-Guide, opłaty klimatyczne/taksy, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Cena nie obejmuje kwoty 139 € płatnej w gotówce. Kwota obejmuje imprezę sylwestrową z muzyką na żywo (podczas wieczoru sylwestrowego serwowane będą dania lokalne oraz międzynarodowe w formie szwedzkiego stołu oraz napoje w wersji all inclusive – szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych), bilety wstępu, degustacje, wejście do kompleksu basenów Termalna Riviera Ilidža, wycieczek fakultatywnych (25-45 €), opcjonalnej dopłaty do bagażu rejestrowanego 650 zł / osoba.

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość