Wyjazdy » Autokar

SłoweniaNieoczywista

Termin

7.06.24 - 16.06.24

Zapisz się

9 dni zróżnicowanej, oryginalnej przygody ze Słowenią w kameralnej formie! Przed nami niedostępne dla autokarów przełęcze, noclegi w najbardziej klimatycznych miejscach, wjazd na Vogel, cztery wodospady, punkty widokowe nad Bledem, magiczny Koper i spektakularna jaskinia Szkocjan. Zwiedzimy perłę wybrzeża – Piran, odkryjemy nocne oblicze Lublany (w tym ‘artystyczne getto’ Metelkova), zagościmy w zamku w skale, a nawet popływamy kajakami 700 metrów pod ziemią! Chętni wybiorą się na trekking nad Trentą oraz rafting bajkową Soczą. Po drodze odwiedzimy słowacką Bratysławę.

Dzień 1

Wyjazd z Katowic o 10.00. Przejazd do Bratysławy. Popołudniowe zwiedzanie miasta, wspólna kolacja w centrum.

Dzień 2

Przejazd z Bratysławy nad Jezioro Bled, uchodzące za najbardziej luksusowy kurort byłej Jugosławii. Wczesnym popołudniem wybierzemy się na Ojštricę – punkt widokowy na pobliskim wzgórzu, z którego rozpościera się najlepsza panorama jeziora i Alp Julijskich. Powitanie Słowenii w górskim pensjonacie w okolicach jeziora Bohinj.

Dzień 3

Dziś przed nami panoramiczny rejs po Jeziorze Bohińskim oraz wjazd na Vogel (1600m). Po czasie wolnym na zdjęcia i przekąskę (na szczycie znajduje się restauracja górska) udamy się do wodospadu Savica. Przejazd w niedostępny dla masowej turystyki region Trenty. Nocleg w bajkowo położonym pensjonacie górskim na przełęczy Vrsić.

Dzień 4

Dzień w górach. Czas na relaks i spacery. Dla chętnych trekking najbardziej panoramicznymi trasami z lokalnym przewodnikiem. Drugi nocleg w górach

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd serpentynami do doliny Soczy. Opcjonalny rafting Soczą (ok 2 godzin) i przejazd do malowniczo położonego kurortu Bovec. Po regionalnym posiłku spacer do punktu widokowego przy wodospadzie Boka Slap. W pobliskim Kobaridzie czeka nas wizyta w jednym z najlepszym europejskich muzeów poświęconych I wojnie światowej oraz orzeźwiający spacer do Kozjaka – wodospadu w jaskini kilka kilometrów od miasta. Nocleg w okolicach Postojna.

Dzień 6

Po regionalnym śniadaniu zobaczymy bajkowy, ukryty pod wysoką skałą “Predjamski Grad” (wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako największy zamek powstały w jaskini). Przejedziemy w rejon Jaskiń Szkocjańskich gdzie wczesnym popołudniem wybierzemy się z przewodnikiem na eksplorację podziemnej krasowej krainy, atrakcyjniejszej i mniej znanej od popularnej Jaskini Postojnej. W drodze na wybrzeże wjedziemy na Črnkalski Grad, z którego ruin rozpościera się wspaniała panorama okolicy. Późnym popołudniem będziemy już w klimatycznej, nadmorskiej miejscowości Koper – perełce słoweńskiego wybrzeża. Autentyczny charakter i kameralny “duch” Koper zawdzięcza miejscowym, którzy nie pozwalają przekształcić go w kurort dla turystów jakim jest sąsiedni Portorož. W ramach powitania z morzem, odwiedzimy słynną winiarnię VinaKoper. Kupimy tu doskonałe regionalne wina oraz wyszukane podarunki lub …zatankujemy ulubione gatunki z samoobsługowych dystrybutorów.

Dzień 7

Po śniadaniu czas wolny na spacery i swobodną eksplorację miasteczka. W godzinach popołudniowych pojedziemy do pobliskiego Piranu. Porównywany do Wenecji i Dubrownika, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych nad Adriatykiem. Razem z przewodnikiem odkryjemy najbardziej urokliwą starówkę kraju – położoną na półwyspie, słynącą ze średniowiecznej architektury i romantycznych uliczek między Placem Tartiniego i pomnikiem Neptuna. Czas wolny na starym mieście. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Posmakujemy lokalnej kuchni smakołyki znajdą tutaj dla siebie zarówno fani owoców morza, jak i wielbiciele kuchni mięsnej, bo właśnie na słoweńskim wybrzeżu przenikają się kuchnia bałkańska i włoska.

Dzień 8

Przyjeżdżamy do Lublany – stolicy Słowenii, zasłużenie ogłoszoną Zieloną Stolicą Europy. Udamy się na spacer po lublańskiej starówce, gdzie zobaczymy m.in.: dzieła architektury Jože Plečnika (słynne Trzy Mosty) oraz wejdziemy na zamek górujący nad miastem. Na kawę lub posiłek wybierzemy się do jednego z klimatycznych lokali w centrum, na nabrzeżu rzeki Ljubljanicy. Wieczorem udamy się do ‘alternatywnej enklawy’ Metelkova powstałej na terenie jugosłowiańskich koszarów na drinka daleko od szlaków turystycznych. Nocleg w Lublanie.

Dzień 9

Po śniadaniu kierujemy się w okolice Mezicy na podziemną eksplorację masywu Pecy. Najpierw 3,5-kilometrowym tunelem Glančnik górniczym pociągiem, a dalej kajakami na głębokości ponad 700 metrów. Po zbadaniu podziemnego labiryntu, zalanych tuneli i wyrobisk czeka nas regionalny poczęstunek. Późnym popołudniem dojedziemy do drugiego największego miasta kraju – Mariboru słynącego m.in z ponad 400-letniej winorośli. Pożegnalny wieczór w centrum.

Dzień 10

Rano wyjazd do Polski. Dojazd do Katowic w godzinach popołudniowych.

Cena

KWOTA UCZESTNICTWA: 4850 zł

CENA ZAWIERA: przejazd mini-autokarem (do 20 os) ubezpieczenie KL NNW, opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Pomocowy, opiekę doświadczonego pilota, zakwaterowanie w pokoju 2-os z prywatną łazienką x7 , 2 noclegi w schronisku/pensjonacie w pokojach 4/5 osobowych, wyżywienie w cenie: śniadania + 2 regionalne biesiady (obiadokolacje)

CENA NIE ZAWIERA KWOTY: 390 € (zbierana w gotówce pierwszego dnia wyjazdu) na realizację programu zwiedzania i atrakcje: podziemne kajaki + pociąg w starej kopalni, rejsik Jeziorem Bohinj, kolejka na Vogel, Jaskinia Szkocjan, wstęp do Predjamski Grad, degustacje lokalnych produktów organizowane przez pilota (4 razy w trakcie wyjazdu), wodospad Savica, Kozjak, zwiedzanie Lublany, Piranu (przewodnicy lokalni), wejście na dzwonnicę w Koper, degustację w VinaKoper, taksy turystyczne.

Na wyżywienie poza śniadaniami (na dodatkowe posiłki polecamy mieć min 25 € dziennie), opcjonalnego rafingu Soczą – 70 €, wydatków własnych, ubezpieczenia kosztów rezygnacji (180 zł)

Dokumenty

Wjazd i tranzyt obywateli polskich przez Słowenię odbywa się bez jakichkolwiek ograniczeń. Wystarczy dowód osobisty. Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/slowenia

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość