Wyjazdy » Autokar

Pożegnanie Lata: Czarnogóra i Serbia na wypasie!

Termin

23.08.2024 - 31.08.2024

Zapisz się

Wyprawa bez kompromisów na koniec lata! Prawdziwe perełki Serbii oraz Czarnogóry imagia górskich pejzaży PN Tara i Durmitoru:

🔆podziwianie sępów nad meandrami kanionu Uvac i przejazd tyrolką nad największym europejskim kanionem!

🔆kolej Szargańska Ósemka, wjazd na dwutysięcznik Savin Kuk

🔆Rejs Rzeką Crnojevicia i impreza na Jeziorze Szkoderskim

🔆zabawa w Belgradzie

🔆Trzy noce nad Adriatykiem.

By dotrzeć daleko od utartych szlaków dlatego podczas wspólnej przygody przesiadamy się do lokalnych minibusów… a nawet łodzi.

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi (Dworzec PKS Łódź Kaliska) w godzinach wieczornych (ok 19:00) Wyjazd z Katowic (Dworzec Autobusowy, Sądowa 5 (ok 22.30) Nocny przejazd do Serbii przez Słowację i Węgry.

Dzień 2

Koło południa dojeżdżamy do serbskiej stolicy, Belgradu. Jeśli pogoda będzie sprzyjać od razu udajemy się na zwiedzanie znanych i nieznanych belgradzkich zakamarków m.in kompleksu Kalemegdanu, Skadarlliji, ul. Knez Mihajlovej. W punkcie panoramicznym nad ujściem Sawy do Dunaju degustacja lokalnych specjałów. Po czasie wolnym zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Wieczorem integracyjna impreza powitalna w jednym ze stołecznych lokali lub hotelowej restauracji.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd przez serbską prowincję w górzyste okolice Valjeva. Następnie przejazd wzdłuż granicznej rzeki Driny do Bajina Bašta skąd minibusami przejedziemy do Parku Narodowego Tara. Tam czeka nas spacer z historią do punktu widokowego Banjska Stena nad zalewem Perućac oraz wodną granicą z Bośnią i Hercegowiną. To w tym rejonie Podrinja latami przebiegała symboliczna granica Wschodu i Zachodu. Okolica pamięta też jedne z największych czystek etnicznych podczas konfliktu lat 90. Przejazd do górskiego hotelu w sercu Parku Narodowego Tara. Tu spędzimy dwie noce.

Dzień 4

Po śniadaniu wycieczka: Mokra Gora – Drvengrad czyli malowniczo położona etno-wioska zbudowana jako plan filmowy „Życie jest cudem” Emira Kusturicy. Stamtąd przejazd „Szargańską Ósemką” czyli wąskotorową koleją, niegdysiejszym odcinkiem trasy Belgrad – Dubrownik przez pełne zakrętów i nachyleń okolice Mokrej Gory do Vitasi. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy przez malownicze tereny Zlatiboru do Czarnogóry. Zaczynamy od jednego z największych kanionów na świecie czyli Tary. Po spacerze monumentalnym mostem Djurdjevica (ponad 160 metrów nad poziomem rzeki) zaproponujemy zastrzyk adrenaliny w postaci zjazdu ZIP LINE czyli jedną z ‘tyrolek’ zawieszonych nad kanionem. Wjedziemy serpentynami ścianą kanionu do miejscowości Żabljak – najwyżej położonego miasteczka byłej Jugosławii pod samym masywem Durmitoru. Po obiedzie w regionalnej karczmie wybierzemy się nad górską perełkę regionu czyli Czarne Jezioro. Chętni mogą tu zażyć o(t)rzeźwiającej kąpieli lub wybrać się na godzinny spacer (zalecane obuwie trekkingowe) szlakiem wkoło jeziora. Nocleg w Durmitorze.

Dzień 6

Wjazd kolejką (2 etapy) na dwutysięcznik Savin Kuk. Przejazd przez Savnik i Niksić do punktu widokowego nad jeziorem Krupac. Zjazd panoramiczną trasą do Zatoki Kotorskiej. Zwiedzanie czarnogórskiego Dubrownika czyli wspaniale zachowanej starówki Kotoru. Po czasie wolnym opcjonalne wejście na mury miejskie – kilkukilometrowe zabudowania obronne górujące nad zatoką. Wieczorem przejazd przez Riwerę Budwańską do hotelu. Wieczorem powitanie z Adriatykiem na plaży lub zabawa w lokalu.

Dzień 7

Do południa odpoczynek i czas wolny. Dla aktywnych i gotowych do dalszych przygód propozycja wycieczki. Najpierw panoramiczny przejazd nad Budwą do Rijeki Crnojevica skąd wyruszymy w rejs krętymi menadrami rzeki do Jeziora Szkoderskiego – największego i najciekawszego naturalnego jeziora na Bałkanach. W planie kąpiele, skoki do wody i skromny poczęstunek z domowymi % trunkami kapitana włącznie. W drodze powrotnej opcjonalny obiad w rodzinnej knajpce daleko od cywilizacji z imponującym widokiem na dolinę między Cetinje a Rijeką Crnojevicia*

Dzień 8

Plażowanie i czas wolny na wybrzeżu.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd kanionem rzeki Moračzy. Przerwa na posiłek przed granicą i wjazd do Serbii na Płaskowyż Peszterski gdzie czekają na nas minibusy. Po przesiadce ruszamy szutrowymi drogami na na najlepszy punkt widokowy nad pocztówkowymi meandrami rzeki Uvac. Zobaczymy tu sępy białogłowe, dla których ściany kanionu są idealnym siedliskiem! Po degustacji lokalnych miodów i serów udajemy się w kierunku środkowej Serbii. Zakwaterowanie i impreza pożegnalna z muzyką na żywo.

Dzień 10

Po śniadaniu ruszamy do Polski. Powrót do Katowic około godziny 21:00, do Łodzi 23:00 *plan wycieczki fakultatywnej jest wstępny i może ulec zmianie.

Cena

Cena: 3890 zł / osoba. Cena Promo First Minute (pula miejsc – 10): 3290 zł Kwota zawiera transport autokarem klasy VIP (toaleta, barek, klimatyzacja), 8 noclegów ze śniadaniami w sprawdzonych hotelach klasy 3-4* w pokojach z łazienkami (pokoje 2-osobowe): 3 z dwoma posiłkami, 5 ze śniadaniami, ubezpieczenie KL NNW, opiekę doświadczonego pilota, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny / Pomocowy *Cena nie zawiera: kwoty 149 € opłacanej pierwszego dnia wyjazdu, która zawiera realizacje programowe: wstępy do zwiedzanych miejsc, parków narodowych, przejazdy lokalnymi busami, system słuchawkowy tour-guide, taksy i opłaty klimatyczne, degustacje lokalnych produktów

Płatne dodatkowo

5 posiłków – obiadokolacji organizowanych dla grupy opcjonalnie przez pilota w lokalnych restauracjach (ok 20 € / osoba) oraz fakultatywna wycieczka w Czarnogórze (ok 40 €)

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość