Rajska Słowenia

Termin

RÓŻNE TERMINY, na zamówienie -

Zapisz się

1

Dzień 1

Wyjazd z Polski w nocy. W godzinach porannych przyjedziemy do Ljubljany – stolicy Słowenii uznanej w 2016 roku za Zieloną Stolicę Europy. Udamy się na spacer z przewodnikiem po lublańskiej starówce, gdzie zobaczymy m.in.: dzieła architektury Jože Plečnika (słynne Trzy Mosty) oraz wejdziemy na zamek górujący nad miastem. Po zwiedzaniu będziemy mieć chwilę na odpoczynek i zakwaterujemy się w centrum miasta. Wieczorem będzie czas na odkrywanie zakamarków stolicy i odpoczynek na brzegach rzeki Ljubljanicy.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy nad Jezioro Bled, uchodzące za najbardziej luksusowy kurort byłej Jugosławii. Wybierzemy się na wspólny spacer na Ojštricę – punkt widokowy na pobliskim wzgórzu, z którego rozpościera się fenomenalna panorama jeziora. Następnie zawitamy do wąwozu Vintgar – długiego na 1,6 km z licznymi galeriami skalnymi oraz mostami zawieszonymi nad rwąca rzeką Radovną. Po orzeźwiającym spacerze udamy się do Włoch nad Jezioro Predil, położone na wysokości 969m n.p.m., a następnie zakwaterujemy się u podnóża Alp.

Dzień 3

Zobaczymy most Napoleona nad szmaragdową rzeką Sočą, udamy się na spacer wzdłuż rzeki do skrytego między skałami 15-metrowego wodospadu Kozjak, po czym skierujemy się ponownie do Włoch, aby odwiedzić Castello di Miramare – zamek wzniesiony na cyplu skalistego przylądka nad samym brzegiem Morza Adriatyckiego. Następnie przejedziemy do nadmorskiej miejscowości Koper – perełki słoweńskiego wybrzeża. Autentyczny charakter i kameralny “duch” Koper zawdzięcza Słoweńcom, którzy zdają się trzymać miasteczko niejako poza turystycznymi mapami nie chcąc przekształcić go w ‘wybłyszczony’ kurort dla turystów jakim jest słynny Portorož. Zakwaterujemy się w samym centrum magicznego starego miasta i udamy się wspólnie do lokalnej winiarni.

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i relaks. W godzinach popołudniowych odwiedzimy Piran. Porównywany do Wenecji i Dubrownika, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych nad Adriatykiem. Wybierzemy się na spacer słynną starówką na cyplu oraz wejdziemy na imponujące, średniowieczne mury, z których rozpościera się okazała panorama starego miasta oraz wybrzeża.

Dzień 5

Ostatniego dnia zobaczymy Jaskinię Postojną. Dzięki swojej niezwykle bogatej szacie naciekowej uznawana jest za najpiękniejszą jaskinię krasową w Europie. Do przebycia będziemy mieli 5,5 – kilometrową trasę, z czego 4 km pokonamy podziemnym pociągiem! Po wizycie w jaskini przejedziemy do Zamku Predjamskiego, osadzonego w 123-metrowej skale. Legenda mówi, że był kryjówką króla złodziei Erasmusa. Po zwiedzaniu udamy się na odpoczynek i nocleg do Mariboru.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Polski.
Przewidywany przyjazd do Katowic o godzinie 17:00.

Cena

3290 zł + 200 EUR

W cenie:

Transport 9-osobowym minibusem, opłaty drogowe, 5 noclegów ze śniadaniami, ubezpieczenie KL NNW, opieka pilota, przewodnika miejskiego, taksy klimatyczne, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, wstępy: wąwóz Vintgar, ogrody Castello Miramare, Jaskinia Postojna, Zamek Predjamski, mury w Piranie.

W cenie nie ma:

Dodatkowego wyżywienia (obiadokolacji).

Stołujemy się w lokalnych knajpach, na wyżywienie należy przeznaczyć kwotę około 25 EUR/dzień.

Bezpieczeństwo

17 lipca 2020 r. Polska została włączona do słoweńskiej listy bezpiecznych państw. Oznacza to, że wjazd i tranzyt obywateli polskich przez Słowenię odbywa się bez jakichkolwiek ograniczeń.

Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/slowenia

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość