Opinie

Bartłomiej Bergier

Kameralnie, dynamicznie, ciekawie. Trochę miast, trochę gór, poznawanie miejscowych ludzi oraz zwierząt ;). Mega pozytywni przewodnicy górscy i nie tylko... Agnieszka -> pierwszorzędny mózg operacji + stoicki spokój. Piotr -> konkretny i rzeczowy gość. Wszystko jak w planie + dużo dodatkowych atrakcji. Polecam!!!!

Kinga Górska

Polecam wszystkim! Trafiłam przypadkowo na Pociąg i nie żałuję. Kameralna grupa, nieoczekiwane zwroty akcji :) , sporo śmiechu, ciekawi ludzie, miejsca. Luźno, miło. Jednocześnie ciekawy plan wycieczki, dużo zwiedzania, informacji... Agnieszka sympatyczna osoba, która zadbała o każdy szczegół wyprawy, bezpieczeństwo i naszą wygodę. SUPER!!!

Magdalena Filipowska

Przecieranie szlaków w Bośni i Hercegowinie z Pociągiem na Bałkany to niezapomniana przygoda! Dzika przyroda, napotykani na szutrowych drogach ludzie pełni ciepła, a czasami rozbrajającego, pobłażliwego uśmiechu (kaj wy tu chcecie jechać?) oraz krajobrazy naznaczone wojenną przeszłością sprawiają, że to kraj który w nieoczywisty sposób zaskakuje i zachwyca. A to przecież coś, co lubi się najbardziej! A do tego: historia BiH z pasją opowiadana przez Motorniczego, długie rozmowy przy morelowej rakiji w doborowym (kameralnym) towarzystwie nietuzinkowych podróżników, ciężkie poranki, pyszne pomidory i watahy merdających ogonami kundli niezmordowanie chcących się zaprzyjaźnić i na leśnej ścieżce i przy piwie w mostarskim pubie. Warto pojechać i po prostu to przeżyć:). P.S.Trochę mało Sarajewa - takie miasto zasługuje na chociażby dzień więcej!

Natalia Panas

Koncert legendy jugo-rocka, Bijelo Dugme, miało być najlepszym przeżyciem kiedykolwiek. Nie było. Wyprawa górska w Bośni i Hercegowinie pobiła wszystko. Bliskość natury, spowolnienie w tempie dynamicznym, beztroska � Zaangażowanie w organizację lokalnych przewodników pozwoliło poznać zarówno kraj, jak i ludzi, od najlepszej i niedostępnej przy "standardowej" wycieczce objazdowej strony. Ciepło, które zostało przez Bośniaków okazane całkiem obcym ludziom jest uczuciem nie do opisania, tak jak widoki niezniszczonej przyrody, oddychanie czystym powietrzem (!), smak naparu z górskich ziół czy dżemu, sporządzonego przez opiekuna schroniska, z własnoręcznie zebranych owoców dzikiej róży ("Tajna džema od malina" by się rzekło �). Szefostwo Pociągu same w sobie jest wspaniałym towarzystwem � może być coś lepszego niż bajkowe Bałkany z ludźmi, którzy potrafią żyć z ludźmi? � jeszcze się nie kończyła wyprawa, a już się chciało wracać! Nie-pow-ta-rzal-ne �Nie zastanawiać się, jechać!

Ania Kurowska

Bałkany nie są dla mnie nowością, ale pierwszy raz poznawałam je z Pociągiem na Bałkany. Przyznam szczerze i bez bicia – to była świetna decyzja. Mała grupa, bogaty i różnorodny program (w tym moje ukochane Sarajevo), to wszystko doprawione cudną atmosferą, niesamowitym jedzeniem (!) oraz pasją Kierownika. Nie zostaje mi nic innego, jak tylko polecić z całego serca wszystkim, którzy jeszcze mogą się wahać. Nie pożałujecie :) Tak trzymać!

Monika Grochowska

Cudowna przygoda! Piotr - genialny przewodnik, z niesamowitą cierpliwością nawet do najdziwniejszych pytań :) Polecam!

Monika Hetzig

Jugo Przygoda: 3 kraje Serbia, Bośnia i Herzegovina, Chorwacja To była niezapomniana wyprawa. Przemyślany i bogaty program wycieczki. Mieliśmy okazję skonfrontować się z historią, oraz bogatą tradycją Bałkan. Pełen profesjonalizm przewodnika: Agnieszka ze swoją wiedzą i troską o uczestników, rzucała wprost na kolana. Agnieszka dziękuje Ci za zapoznanie z bałkańską codziennością i jej aktualnymi problemami, przepysznym tradycyjnym jedzeniem i mocnymi trunkami, oraz przepięknymi widokami. Niewątpliwie Twoje zaangażowanie w realizację programu, oraz znajomość miejscowych realiów jest wartością jakiej nie oferują, duże komercyjne biura podróży. Mimo tak bogatego programu, wycieczka nie była męcząca. Daliśmy radę! Poznałam sympatycznych ludzi, towarzyszy podróży z różnych zakątków Polski. Nie należy zapomnieć o świetnym kierowcy, który bardzo bezpiecznie przewoził nas, z miejsca do miejsca. Dziękuje całej grupie za te 10 dni oderwania od szarej rzeczywistości.. Do zobaczenia być może za rok 😊

Joanna Kościelniak

"Bałkańska Przygoda" rzeczywiście okazała się przygodą. Krajobrazy, kuchnia, kultura, język, muzyka, ludzie, skomplikowana historia - ten kawałek magicznego i nieodkrytego jeszcze świata pokazała nam Agnieszka..... Miejsca, które trudno byłoby znaleźć na własną rękę..... Do tego nieobowiązkowe elementy programu jak wschody i zachody słońca, ogniska z bałkańską muzyką prawie do rana, nocne poszukiwania najlepszego widoku na światła Mostaru... I oczywiście super ekipa podróżników:)

Edyta Bartosiak

Całkiem przypadkowo wpadłam na Pociąg na fb, - szukałam nieszablonowego wyjazdu. Pogrzebałam w necie i pojechałam w "ciemno". TO BYŁ STRZAŁ W 10!!! Nigdy nie byłam na Bałkanach a do wyjazdu byłam zakochana w Skandynawii. Teraz jestem zakochana podwójnie! :) I to bynajmniej w Bałkanach! Mała, fajna grupa osób, pozwoliła mi odpocząć psychicznie od pracy i codziennych problemów. Plan wycieczki dopięty na ostatni guzik, dużo zwiedzania, cudowne miejsca, trochę historii, trochę kultury, trochę zabawy - wszystko super wyważone. Agnieszka bardzo dobrze wprowadza w klimaty, bardzo dobrze opowiada i oprowadza, jest bardzo pomocna a przy tym mega sympatyczna. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jej wiedzą i pasją jaką darzy Bałkany. Mam nadzieję, że nie zapomnisz o mnie Agnieszko, jak będziesz robiła na wiosnę Czarnogórę :):):) Jednym słowem: jeśli chcecie mieć niezapomniane wrażenia z urlopu to tylko z Pociągiem i Agnieszką!!! Još jednom hvala na odličnom putovanju!

Jurek Jerzy

Najlepiej! Na pewno jeszcze nie raz się zobaczymy :)

Viola Stanislawski

There are heaps of great reviews in Polish but i thought an objective review in eng will be of help for non-polish travellers:). if you are looking for a customised balkan adventure then this is the company to go with! We requested a food culinary tour and that's what we got! From the planning stage to execution everything was perfect and met our needs. During our 5 day tour of Nowi sad and Belgrade we experienced home style restaurants to fine dining fusion cuisine. All of our visits were pre booked and planned accordingly. And at each restaurant the restaurant chef was available to speak to us which was a bonus! All thanks to our guide, Piotr who arranged everything according to our needs. Even if we had a change of plan last minute etc then Piotr managed to arrange everything with no fuss! ( due ro his local knowledge and contacts). And btw - We had Piotr as our driver who was super safe and a pleasure to deal with. I would reco this company 100%. The best company for a customized tour. Tell them what you want/need and they will take care pf the rest:)

Kasia Osmanska

Wspaniały, doskonale zaplanowany przez Pana Piotra wyjazd, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 5 gwiazdek to za mało by ocenić imponującą wiedzę przewodnika oraz sposób organizacji. To był mój pierwszy wyjazd na Bałkany, z pewnością nie ostatni. Dziękuję i zdecydowanie POLECAM :)

Agata Karolina

Z pasją, bardzo dobrze zoorganizowane, jeszcze nie komercyjne, warto, polecam!:)

Marcel MG

Na wycieczkę trafiłem z polecenia kolegi. Mimo, że zakładałem, że podróż autokarem będzie nużąca, atmosfera wyjazdu zupełnie odwraca od tego uwagę. Plan wyjazdu jest bardzo dobrze ułożony, jest również możliwość wyboru alternatywnych środków transportu�

Dariusz Gabryś

Pierwszy raz zdecydowałem się na podróżowanie autokarem i nie żałuje. Z Pociągiem na Bałkany przeżyłem niezapomniane chwile i poznałem rewelacyjnych ludzi. Hvala :D

Jacek Bartoszek

Wyjazd z Pociągiem to niezapomniane przeżycie, które pozostanie w moich wspomnieniach przez długie lata. Przez pierwsze dni brakowało słów by wyrazić swój zachwyt odwiedzonymi miejscami, oraz podziw dla Agi i Piotra za przygotowanie i organizację. Jedno tylko ostrzeżenie: ryzyko, że klimat Bałkanów odwiedzanych wraz z Pociągiem spowoduje apetyt na więcej i chęć kolejnej podróży jest ogromne :) Gorąco Polecam.

Masz Marta

genialni ludzie, genialna atmosfera, rewelacyjna przygoda, która na długo zostanie w pamięci! Bałkany jakich się nie spodziewałam! ogromny niedosyt!

Izabela Piętka

Na majówkę na Bałkany jechałam w ciemno, niewiele wiedząc o odwiedzanych miejscach, ale dzięki Piotrowi i jego opowiadaniom w autokarze przedstawionym w "niestandardowy" sposób wiele się dowiedziałam o krajach, ludziach, kulturze Bałkanów. To była najlepsza spontaniczna decyzja w moim życiu. Wyjazd z Pociągiem na Bałkany to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wspomnień do końca życia :) Wszystko zorganizowane przez pasjonatów do podróżowania i przy tym niesamowitych profesjonalistów. Nic dodać, nic ująć - po prostu rewelacja :) To był mój pierwszy wyjazd z Wami, a na pewno nie ostatni - już myślę o wakacjach :) Tak trzymać Piotrek i Agnieszka!

Beata Nielaba

Pociąg na Bałkany tworzą ludzie z pasją, którą zarażają innych. Pokazują miejsca, do których nie docierają tłumy, opowiadają o Bałkanach, o jakich nie słyszy się na codzień. Chociaż byłam już wcześniej w niektorych miejscach, to jednak podróż z Pociągiem, pozwoliła mi poznać je na nowo z innej strony:) Tak trzymać Aga i Piotrek! Robicie to dobrze!:)))) a nawet doskonale!:)))

Blazej Dziuk

Jechałem Pociągiem z nadzieją iż przeżyje przygodę , i niewątpliwie podróż ta nią była . A przy okazji genialną terapią. Polecam każdemu .

Anna Bączyk

ach ten Piotr! organizator jakich mało! wiedza, poczucie humoru, spontaniczność i zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu sprawiają, że ciągle myśli się o kolejnym wyjeździe na Bałkany :)

Ania Alotto

Świetna wyprawa i idealnie ułożony program: był czas na zwiedzanie, zabawę i.. regenerację ;) Piotr potrafi naprawdę przystępnie przekazywać swoją ogromną wiedzę. Do tego fenomenalni kompani i niezapomniana atmosfera, 10/10! :)