Wyjazdy » Samolot

Trzy Światy
Macedonia – Albania – Kosowo

Termin

9.09.2023 - 17.09.2023

Zapisz się


Program wycieczki objazdowej z transferem lotniczym Warszawa Chopin – Skopje – Warszawa. Termin 9.09 – 17.09.2023

 

 

Dzień 1

Wylot do Skopje o 14.40. Spotkanie na lotnisku. Transfer do hotelu w sercu stołecznej starówki. Zwiedzanie miasta we wczesnych godzinach wieczornych kiedy podświetlone zostaną instalacje projektu „Skopje 2014”. Impreza w lokalu z muzyką na żywo.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do kanionu Matka. Przesiadka do łodzi i krótki panoramiczny rejs kanionem. We wczesnych godzinach popołudniowych przejazd do Kosowa. Wizyta w historycznej Graczanicy. Nocleg w stolicy kraju, Prisztinie.

Dzień 3

Zwiedzanie stolicy Kosowa z przewodnikiem. Historia i teraźniejszość czyli Kosowo jako terytorium sporne. Czas wolny, obiad, przejazd do najładniejszego miasta kraju, Prizrenu. Zwiedzanie historycznego starego miasta. Przejazd do Albanii. Nocleg w Szkodrze – mieście nad Jeziorem Szkoderskim przy granicy z Czarnogórą.

Dzień 4

Rejs rzeką Szala i jeziorem Koman. Przejazd nad morze. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w Golem, hotelowej dzielnicy w okolicach portowego miasta Durres.

Dzień 5

Dzień wolny. Odpoczynek i plażowanie. Chętnych zabierzemy tego dnia na wycieczkę fakultatywną: quad safari.

Dzień 6

Całodzienna wycieczka do Kruje (stare miasto na wzgórzu i Muzeum Skenderbega) oraz Tirany. Zwiedzanie stolicy rozszerzone o wizytę w BunkerMuseum czyli podziemne muzem poświęcone reżimowi Envera Hodży. We wczesnych godzinach wieczornych powrót do hotelu.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Macedonii nad Jezioro Ohrydzkie. Dwa miasta i dwa żywioły – albański w Strudze i macedoński w Ochrydzie. Zaczniemy od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Pod koniec zwiedzania czeka nas krótka przeprawa łódkami od Cerkwi Kaneo do centrum miasteczka. Czas wolny i obiad w jednej z kultowych knajpek. Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem.

Dzień 8

Dzień wolny na plażowanie. Opcjonalna widokowa wycieczka statkiem po jeziorze – Zatoka Kości i Manastyr św. Nauma.

Dzień 9

Przejazd do Skopje na lotnisko. Wylot do Polski o 13.25. Przylot do Warszawy o 15.30.

Koszty

Kwota uczestnictwa: 3399 / osoba w pokoju 2-osobowym
3899 osoba w pokoju 1-osobowym

Kwota zawiera przelot Warszawa – Skopje – Warszawa z bagażem podręcznym 8kg* (wymiary 55-44-23cm), transfery autokarowe, 8 noclegów w dobrych hotelach, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota, degustacje, ubezpieczenie KL NNW, opłatę na Fundusz Gwarancyjny. Dopłata do bagażu rejestrowanego 23kg w obie strony wynosi 300 zł.

CENA NIE ZAWIERA kwoty 145 € na opłaty realizacyjne, bilety wstępu, system tour-guide, muzykę na żywo 2x podczas wyjazdu.

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość