Wyjazdy » Samolot

Trzy Światy
Macedonia – Albania – Kosowo

Termin

10.09.2022 - 18.09.2022

Zapisz się


Program wycieczki objazdowej z transferem lotniczym Warszawa Chopin – Skopje – Warszawa. Termin 10.09 – 18.09.2022

 

 

Dzień 1

Wylot do Skopje o 14.40. Spotkanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Powitalna kolacja, życie nocne Skopje – impreza z muzyką na żywo.

Dzień 2

Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. Stare miasto – čaršija, cytadela, Meczet Mustafy Paszy, projekt Skoplje 2014. Po czasie wolnym przejazd nad kaniom Matka, rejs kanionem. Późny obiad i przejazd do Kosowa. Nocleg w Prisztinie.

Dzień 3

Zwiedzanie stolicy Kosowa z przewodnikiem. Historia i teraźniejszość czyli Kosowo jako terytorium sporne. Czas wolny, obiad, przejazd do najładniejszego miasta kraju, Prizrenu. Zwiedzanie historycznego starego miasta, obiadokolacja. Drugi nocleg w Kosowie.

Dzień 4

Przejazd do monastyru prawosławnego w Gjakove (serbskiej Djakovicy). Przejazd do Albanii nad jezioro Koman. Panoramiczna przeprawa promem (ok 3 godzin) przez kanion, z degustacją lokalnych specjałów. Dalszy przejazd do Szkodry, zwiedzanie miasta – starówka, twierdza Rozafa z panoramą miasta i jeziora Szkoderskiego. Po obiedzie przejazd nad morze. Zakwaterowanie w Golem, hotelowej dzielnicy w okolicach portowego miasta Durres. Tu spędzimy dwa noclegi.

Dzień 5

Całodzienna wycieczka do Kruje (stare miasto na wzgórzu i Muzeum Skenderbega) oraz Tirany. Zwiedzanie stolicy rozszerzone o wizytę w BunkerMuseum czyli podziemne muzem poświęcone reżimowi Envera Hodży. We wczesnych godzinach wieczornych powrót do hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Macedonii nad Jezioro Ohrydzkie. Dwa miasta i dwa żywioły – albański w Strudze i macedoński w Ochrydzie. Zaczniemy od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Pod koniec zwiedzania czeka nas krótka przeprawa łódkami od Cerkwi Kaneo do centrum miasteczka. Czas wolny i obiad w jednej z kultowych knajpek. Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem.

Dzień 7

Dzień wolny na plażowanie. Opcjonalna widokowa wycieczka statkiem po jeziorze – Zatoka Kości i Manastyr św. Nauma.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Bitoli. Krótkie zwiedzanie, czas na obiad. Przejad do Demir Kapija – słynna winiarnia Popova Kula. Zwiedzanie z degustacją, wieczorna impreza pożegnalna i nocleg w części hotelowej winiarni.

Dzień 9

Przejazd do Skopje na lotnisko. Wylot do Polski o 13.25. Przylot do Warszawy o 15.30.

Koszty

Kwota uczestnictwa: 2999 / osoba w pokoju 2-osobowym
3499 osoba w pokoju 1-osobowym

Kwota zawiera przelot Warszawa – Skopje – Warszawa z bagażem 23kg, transfery autokarowe, 8 noclegów w dobrych hotelach ze śniadaniami, opiekę pilota, degustacje, ubezpieczenie KL NNW, opłatę na Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA kwoty 145 € na opłaty realizacyjne, bilety wstępu, system tour-guide, muzykę na żywo 2x podczas wyjazdu, dodatkowego wyżywienia (obiadokolacje), należy przygotować się na kwotę około 20 EUR na dzień.

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość