Wyjazdy » Autokar

Sylwester w Sarajewie 2022/2023

Termin

26.12.2022 - 2.01.2023

Zapisz się

Jak co roku zapraszamy Was na flagową imprezę, od której zaczęła się przygoda zwana Pociąg na Bałkany! Zaczynamy od Serbii – magicznego Nowego Sadu gdzie spędzamy pierwszą noc, integrujemy się przy muzyce na żywo i najlepszych specjałach kuchni serbskiej. Finalnym celem podróży jest nasz dom czyli Sarajewo – samo serce Bałkanów Zachodnich i dzisiejsza stolica Bośni i Hercegowiny. A na miejscu – zabawa? zwiedzanie? wypoczynek w hotelowym SPA? może wszystkiego po trochu? Zdecydujecie sami!

Za dnia zaproponujemy zwiedzanie i odkrywanie jednego z najmniej oczywistych europejskich miast. Pokazujemy Wam jak autentyczne Sarajewo różni się od prospektów biur podróży i jak daleko dzisiejsza Bośnia jest od utartych stereotypów. Oprócz Starego Miasta odwiedzimy wojenny tunel pod lotniskiem, wejdziemy na Żółtą Twierdzę po wspaniałą panoramę miasta, pokażemy ekspozycje poświęcone oblężeniu miasta, pomniki Olimpiady Zimowej z 1984. Oprócz kawy po bośniacku napijecie się bozy, salepu, rzemieślniczego stołecznego piwa, domowej rakii z romanijskich jabłek, najlepszych stołecznych win. Oprócz ćevapi i burka spróbujecie dolmy, klepe oraz najlepszej na Bałkanach jagnięciny z rożna.

Chętnych zabierzemy na dwie wycieczki fakultatywne: do Hercegowiny zobaczyć piękny Mostar, Jablanicę, Pocitelj oraz do … piramid w Visoko na odkrywanie tajemniczego systemu tuneli Ravne.

Odpuszczacie zwiedzanie ? W hotelu czekają nas basen, sauny, kręgielnia, bilard oraz kąpielisko termalne 150 metrów obok 🙂

Punktem kulminacyjnym jest oczywiście bal sylwestrowy. I to jaki! Najlepsza bałkańska impreza z miejscowymi na ponad 600 osób w formule ALL INCLUSIVE – całą noc stół szwedzki z ciepłymi posiłkami i napoje (w tym alkoholowe) bez limitu. Muzyka na żywo to de facto koncert lokalnej gwiazdy i zespół towarzyszący do godzin porannych. Jest ogień!

 

Dzień 1

Wyjazd 26.12.2022 (18.00 Łódź Kaliska PKS, 21.15 Katowice PKS, Skargi). Nocny przejazd przez Słowację i Węgry. Dojazd do Nowego Sadu w godzinach porannych 27.12

Dzień 2

ZIMA PO SERBSKU Pierwszy przystanek to tętniący życiem NOWY SAD, stolica Wojwodiny. Czeka nas: – panorama miasta z Twierdzy Petrovaradin – dzielnica Stari Grad (Stare miasto) z ulicą Dunavską, Placem Wolności oraz Kościołem św. Anny. Po zwiedzaniu i odpoczynku urządzimy wieczór integracyjny z bałkańską muzyką na żywo! + hotel w ścisłym centrum miasta + najlepsza serbska kuchnia w kultowych lokalach

Dzień 3

KRAINA GÓRSKICH PEJZAŻY… – Bałkańskie śniadanie “do syta” – stół szwedzki – Przejazd do serca Bałkanów, stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewa. – Przerwa na regionalny obiad / czas wolny po przekroczeniu granicy w miejscowości Zvornik Początek pobytu w Hotelu Hollywood **** + bezpłatny basen olimpijski, sauny, siłownia! + odpłatnie kręgielnia, spa, bilard

Dzień 4

SARAJEWO – BAŁKAŃSKA MOZAIKA Najpierw udamy się 'Tunelu Spasa’ który miał kluczowe znacznie podczas oblężenia miasta podczas ostatniej wojny. Przejedziemy słynną Aleją Snajperów rozsławioną dzięki filmowi „Welcome to Sarajevo”. Spacerując wzdłuż rzeki Miljacka zobaczymy liczne budowle z okresu austro-węgierskiego oraz najstarszą turecką część miasta. Zatrzymamy się przy Moście Łacińskim, miejscu zamachu na Franciszka Ferdynanda, który był bezpośrednią przyczyną wybuchu I Wojny Światowej. Podejdziemy pod “Przekorny dom” oraz targowisko Markale. Przystaniemy na rogu ulic Tity oraz Ferhadija, gdzie płonie Wieczny Ogień pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy oraz cywili poległych podczas II Wojny Światowej w walce o wyzwolenie miasta spod niemieckiej okupacji. Odwiedzimy również Katedrę Serca Jezusowego oraz tradycyjne tureckie centrum kupieckie – Bezistan i wkroczymy na Baščarsiję, gdzie odwiedzimy m.in.: meczet Gazi husrev-bega. + Dla amatorów fotografii spacer do fortu Žuta Tabija na punkt widokowy

Dzień 5

Wycieczka do Hercegowiny (Mostar + Pocitelj) lub dzień wolny na leniuchowanie, indywidualne spacery po Sarajewie, korzystanie z hotelowego spa/siłowni Plan wycieczki: MOSTAR, JABLANICA, POCITELJ Rano ruszamy do Mostaru. Poznamy historię miasta oraz zobaczymy największe atrakcje: – Stary Most czyli niesamowity popis kunsztu architektonicznego zawieszonego dwadzieścia metrów nad powierzchnią wody. – Kujundžiluk, najbardziej klimatyczna, bazarową uliczka starego miasta, wpisanego na listę UNESCO. – Koski Mehmed-pašina džamija czyli meczet ze świetną panoramą Starego Mostu. – Czas wolny poświęcimy na degustacje na lokalnym targu, zakupy pamiątek oraz obiad w jednej z mostarskich knajpek, – Krótka przerwa w Jablanicy nad rzeką Neretwą przy instalacji upamiętniającej Bitwę Nad Neretwą oraz heroiczną walkę titowskiej partyzantki z niemieckim najeźdźcą.

Dzień 6

BOŚNIACKIE PIRAMIDY Przed południem opcjonalna wycieczka do Visoko i bośniackiej doliny piramid. Przed nami wizyta w labiryncie tajemniczych tuneli Ravne, które wg ich odkrywcy Semira Osmanagicia pamiętają tzw poprzedni krąg cywilizacyjny, a same piramidy są starsze od egipskich. Wycieczkę polecamy również sceptykom ponieważ stężenie ujemnych jonów ma tutaj wprost uzdrowiskową moc i pomoże nam naładować akumulatory przed zabawą sylwestrową  Koszt wycieczki ok 25 €. Po powrocie mamy czas wolny na korzystanie z hotelowego basenu, saun i strefy wellness. Tego dnia mamy czas na ostatnie bałkańskie zakupy. A wieczorem zabawa sylwestrowa czyli: – bal w największej hotelowej sali bankietowej w towarzystwie Sarajewian – muzyka na żywo – formuła ALL INCLUSIVE, która obejmuje ciepłe posiłki (stół szwedzki – szeroki wybór świeżych dań mięsnych oraz jarskich kuchni bałkańskiej oraz europejskiej) oraz zimne napoje (w tym lokalne alkohole – piwo, wino, wódka, whisky oraz kilka gatunków 'bałkańskiej brandy’ czyli rakii).

Dzień 7

POŻEGNANIE BOŚNI Po późnym śniadaniu i regeneracji, w godzinach popołudniowych ruszamy w drogę powrotną do Polski. Przed granicą zatrzymamy się na noworoczny obiad.

Dzień 8

Dojazd do Katowic ok 6 rano, do Łodzi ok 9

Cena

CENA first minute do wyczerpania puli promocyjnej: 2049 zł CENA regularna : 2349 zł Cena obejmuje: 5 noclegów ze śniadaniami w hotelach 4* 5*; transport autokarem klasy VIP (wc, minibar,TV); ubezpieczenie KL NNW, opiekę pilota; *do ceny należy doliczyć 130 EUR / os Kwota 130 € obejmuje: -zwiedzanie Nowego Sadu oraz Sarajewa, -system Tour-Guide, -opłaty klimatyczne/taksy; -imprezę sylwestrową z muzyką na żywo (podczas wieczoru sylwestrowego serwowane będą dania lokalne oraz międzynarodowe w formie szwedzkiego stołu oraz napoje w wersji all inclusive – szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych), -bilety wstępu, -poczęstunek na pokładzie autokaru, -wejście do kompleksu basenów Termalna Riviera Ilidža, -opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Cena nie obejmuje: dodatkowego wyżywienia (ok 15 – 20 € dziennie) oraz fakultatywnej wycieczki do Hercegowiny (35 € przy minimum 15 uczestnikach).

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość