Wyjazdy » Autokar

Sylwester w Sarajewie 2021/2022

Termin

Zapisz się

Jak co roku zapraszamy Was na flagową imprezę, od której zaczęła się przygoda zwana Pociąg na Bałkany! Zaczynamy od Serbii – magicznego Nowego Sadu gdzie spędzamy pierwszą noc, integrujemy się przy muzyce na żywo i najlepszych specjałach kuchni serbskiej. Finalnym celem podróży jest nasz dom czyli Sarajewo – samo serce Bałkanów Zachodnich i dzisiejsza stolica Bośni i Hercegowiny. A na miejscu – zabawa? zwiedzanie? wypoczynek w hotelowym SPA? może wszystkiego po trochu? Zdecydujecie sami!

Za dnia zaproponujemy zwiedzanie i odkrywanie jednego z najmniej oczywistych europejskich miast. Pokazujemy Wam jak autentyczne Sarajewo różni się od prospektów biur podróży i jak daleko dzisiejsza Bośnia jest od utartych stereotypów. Oprócz Starego Miasta odwiedzimy wojenny tunel pod lotniskiem, wejdziemy na Żółtą Twierdzę po wspaniałą panoramę miasta, pokażemy ekspozycje poświęcone oblężeniu miasta, pomniki Olimpiady Zimowej z 1984. Oprócz kawy po bośniacku napijecie się bozy, salepu, rzemieślniczego stołecznego piwa, domowej rakii z romanijskich jabłek, najlepszych stołecznych win. Oprócz ćevapi i burka spróbujecie dolmy, klepe oraz najlepszej na Bałkanach jagnięciny z rożna.

Chętnych zabierzemy na dwie wycieczki fakultatywne: do Hercegowiny zobaczyć piękny Mostar, Jablanicę, Pocitelj oraz do … piramid w Visoko na odkrywanie tajemniczego systemu tuneli Ravne.

Odpuszczacie zwiedzanie ? W hotelu czekają nas basen, sauny, kręgielnia, bilard oraz kąpielisko termalne 150 metrów obok 🙂

Punktem kulminacyjnym jest oczywiście bal sylwestrowy. I to jaki! Najlepsza bałkańska impreza z miejscowymi na ponad 600 osób w formule ALL INCLUSIVE – całą noc stół szwedzki z ciepłymi posiłkami i napoje (w tym alkoholowe) bez limitu. Muzyka na żywo to de facto koncert lokalnej gwiazdy i zespół towarzyszący do godzin porannych. Jest ogień!

Zapraszamy… na Bałkany 🙂

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE. STAY TUNED

 

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość