Wyjazdy » Samolot

Magiczna Bośnia
WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

Termin

Zapisz się

Wyjazd organizowany dla indywidualnej grupy na zamówienie, podczas którego odkrywamy najpiękniejsze zakamarki Bośni i Hercegowiny.

Wyjazd możemy zorganizować w dowolnie wybranym terminie.

 

 

Dzień 1

Przelot z Warszawy do Sarajewa z krótką przesiadką w Wiedniu lub do Tuzli.
Powitanie w Sarajewie. Transfer do hotelu i wieczór integracyjny w kultowym stołecznym lokalu z kuchnią regionalną.

Dzień 2 i 3

Welcome to Sarajevo!
Przejdziemy słynną Aleją Snajperów, oglądając liczne budowle z okresu austro-węgierskiego oraz najstarszą ottomańską część miasta ze słynną z Baščarsiją. Oprócz klasycznego zwiedzania samego centrum, wjedziemy na Trebević zobaczyć tor bobslejowy – pozostałości olimpiady zimowej z 1984 roku oraz panoramę miasta. Po wizycie na najlepszym punkcie widokowym Zmajevac oraz na twierdzach Bijela i Žuta Tabija, zaprosimy na tradycyjną kawę z džezwy lub salep w oparach tradycyjnej sziszy.
Wieczorami będziemy biesiadować w centrum sarajewskiej starówki smakując lokalnych specjałów, których próżno szukać w hotelowych kuchniach. Podczas pobytu w Sarajewie odwiedzimy najciekawsze muzea i ekspozycje poświęcone historii Bośni ze szczególnym uwzględnieniem wojny lat dziewięćdziesiątych i czteroletniego oblężenia miasta.

Dzień 4

Po wykwaterowaniu udamy się w podróż do Banja Luki – stolicy tzw. Republiki Serbskiej, stanowiącej jednej z dwóch entitetów politycznych Bośni i Hercegowiny. Odwiedzimy tu między innymi okazałą twierdzę nad rzeką Vrbas – Kaštel oraz meczet Ferhadiję. Wjedziemy także na punkt widokowy na Banj Brdo. Po zwiedzaniu czeka nas regionalna uczta – tym razem kuchnia bośniacko-serbska i dla wytrwałych wieczorna impreza z muzyką na żywo w mieście, którego życie nocne znane jest na całych Bałkanach.

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się przez szczególnie dotknięte wojną lat 90-tych, górzyste tereny tzw. “bośniackiej Krainy” do doliny rzeki Bliha pod niemal 70-metrowy wodospad. Czas na kąpiel i zdjęcia. Po spacerze na twierdzę w Bosanskiej Krupie udamy się kanionem rzeki Una na słynny Ostrožac. Tego dnia odkrywamy prawdziwe perły Bałkanów – imponujące wodospady Štrbački Buk i Martin Brod, które z uwagi na swoje położenie nie są dostępne dla masowej turystyki. Po dniu pełnym wrażeń spędzimy wieczór przy tradycyjnym ‘chłopskim’ posiłku i kieliszku domowej rakii w znanym etno-gospodarstwie.

Dzień 6

Po śniadaniu jedziemy środkowej Bośni by zobaczyć kompleks XVII-wiecznych młynów na rzece Plivie oraz Jajce – królewskie miasto na wodospadzie, gdzie poza słynną kaskadą odwiedzimy muzeum poświęcone Jugosławii. Podróżując górskimi drogami i kanionami zobaczymy panoramę jeziora Ramsko. Zatrzymamy się też w Jablanicy by poznać historię bitwy nad Neretwą. Noc spędzimy w Mostarze.

Dzień 7

Po śniadaniu udajemy się do perełek Hercegowiny. Najpierw poranna kąpiel pod wodospadami Kravica, później w Počitelju będziemy mieli okazję wejść do jednego z najładniejszych meczetów na Bałkanach oraz podziwiać przełom Neretwy ze średniowiecznej twierdzy górującej nad miasteczkiem. W Blagaju odwiedzimy klasztor Derwiszów, malowniczo położony nad źródłem rzeki Buny.

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny na zakupy. Przejazd pod masyw Prenj, gdzie nad samą Neretwą znajdują się wyjątkowe bośniackie restauracje wyspecjalizowane w przyrządzaniu na rożnie jagnięciny z okolic Jablanicy.
Pożegnanie Hercegowiny dla aktywnych: rafting na Neretwie lub dla spragnionych historycznych ciekawostek: wizyta w jugosłowiańskim bunkrze przeciwatomowym ARK D-0. Wieczorem przejazd do Sarajewa na imprezę pożegnalną.

Dzień 9

Po wykwaterowaniu czas na ostatni regionalny posiłek. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

Koszty

Cena bez przelotu:2399 zł + 190 € / osoba

Cena z przelotem:2900 zł + 190 EUR
(minimalna ilość uczestników dla realizacji programu to 6 osób)
*Wylot z Warszawy/Wrocławia/Berlina
*istnieje możliwość dolotu z innego europejskiego lotniska i indywidualnej kalkulacji (kontakt mailowy)

Cena zawiera: transfery klimatyzowanym busem, 8 noclegów w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami (tam gdzie nie serwuje się śniadań, organizator opłaca / organizuje śniadanie), opłaty drogowe, opiekę pilota, który od lat związany jest z Bośnią, ubezpieczenie Signal Iduna zakres rozszerzony, na pokładzie busa poczęstunek lokalnymi przysmakami, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, taksy klimatyczne, wstępy.

Cena nie zawiera: dodatkowego wyżywienia (zalecana kwota to 15-20 € dziennie)

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość