Wyjazdy » Samolot

Czarnogóra – Perła Bałkanów
WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

Termin

Zapisz się

Przez lata słabo dostępna kraina, niechętnie chwaląca się cudownymi pejzażami, ustępująca sąsiedniej Chorwacji w turystycznym marketingu. Dziś znana głównie ze śródziemnomorskich kurortów oraz cudu natury – Zatoki Kotorskiej. My pokazujemy Czarnogórę w pełnej krasie docierając do perełek które Czarnogórcy zachowali dla siebie. Górskie przełęcze Durmitoru, rybackie osady Jeziora Szkoderskiego, górskie wioski u podnóża Gór Przeklętych i dzikie plaże daleko od baz turystycznych

 

 

Dzień 1

Lądowanie w Podgoricy. Powitanie na lotnisku, przejazd do pobliskiej restauracji nad wodospadem “czarnogórska Niagara” na powitalny obiad. Transfer do hotelu i po czasie wolnym wieczór integracyjny z degustacją lokalnych trunków.

Dzień 2

Spotkanie z dolatującymi z Katowic. Krótkie zwiedzanie Podgoricy: Stary Most, Sastavci, pomnik Josipa Broz Tito, nowe centrum. Przejazd kanionem rzeki Moraczy do Mojkovca. Po drodze przerwa na poczęstunek winem/kawą w górskiej restauracji na punkcie widokowym. Przejazd doliną rzeki Tary (najgłębszy europejski kanion) do imponującego Mostu na Tarze znanego z filmu ‘Komandosi z Navarony’. Podczas przerwy chętni przejadą kanion za pomocą Zip Line, czyli tyrolką zawieszoną ponad sto metrów nad rzeką. Przejazd i zakwaterowanie w górskiej osadzie na wysokości 1650 m n.p.m. pod samym masywem Durmitoru.

Dzień 3

Czas na aktywny dzień. Po śniadaniu przejazd nad Czarne Jezioro, ukrytą między górami największą atrakcję Durmitoru. Zaprosimy na trekking wokół jeziora krajobrazowym szlakiem o długości ok 4 km lub do relaksu i kąpieli dla amatorów chłodnej, górskiej wody. Następnie przejedziemy nad kanion Tary na trekking do punktu widokowego Ćurevac. W godzinach popołudniowych wjedziemy kolejką linową na Savin Kuk. Drugi nocleg w górach.

Dzień 4

Dzień zaczynamy od foto safari po Durmitorze! Czeka nas przejazd najbardziej widokową trasą „nad chmurami” przez przełęcz Sedlo z panoramą najwyższego szczytu Bobotov Kuk oraz najbardziej charakterystycznego Prutaša. Po drodze przerwy na zdjęcia w najlepszych punktach widokowych, między innymi na serpentynach pomiędzy tunelami skalnymi nad Jeziorem Pivsko. Po przerwie obiadowej w Nikšicu rozpoczynamy zjazd do Zatoki Kotorskiej. Wieczorem udamy się na spacer po murach obronnych Kotoru.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej znanej czarnogórskiej starówki, miasta zwanego Dubrownikiem w pigułce, czyli Kotoru ze świetnie zachowanymi śladami kilku epok – dramatycznych losów Zatoki Kotorskiej i Czarnogóry. Czas wolny na spacery lub wejście na mury miejskie i najlepszą panoramę miasta. Przejazd najsłynniejszą ‘serpentyną’ na Bałkanach czyli drogą z Kotoru do Njeguši. Z jej kilkudziesięciu, wspinających się po pionowym wzgórzu zakrętów rozpościera się pocztówkowy widok na całą Zatokę Kotorską. Wjazd na wzgórze Goražda, stanowiące kamuflaż dla opuszczonej, imponującej twierdzy, należącej do systemu obrony Zatoki Kotorskiej w czasach panowania Austro-Węgier. Po pokonaniu przewyższenia i degustacji regionalnych suszonych wędlin w Njeguši, wiosce gdzie urodził się człowiek legenda, pisarz oraz władyka Piotr II Petrowić-Niegosz udamy się do Parku Narodowego Lovćen. Wejście na punkt widokowy na szczycie „czarnogórskiego Olimpu” czyli Jezerskiego Vrhu. Przejazd przez historyczną stolicę i obiad w Cetinje. Powrót na wybrzeże i zakwaterowanie w Budwie, najsłynniejszym kurorcie Czarnogóry, który słynie ze swoich plaż, życia nocnego ale przede wszystkim ze świetnie zachowanych zabudowań urokliwego starego miasta. Wieczorem wspólne wyjście do lokalu z muzyką na żywo.

Dzień 6

Odpoczynek nad morzem, odkrywanie zakątków Budwy, opcjonalnie rejs na wyspę Sv.Nikola

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udajemy się na punkt widokowy przy wyspie Sveti Stefan, najbardziej rozpoznawalnej atrakcji kraju. Przejazd do Baru gdzie zobaczymy ‘Starą Maslinę’ liczącą ponad 2000 lat i uważaną za najstarsze drzewo oliwne w Europie. Po odwiedzinach Starego Baru przejazd przez Ulcinj na najpiękniejszą i najbardziej dziką część największej piaszczystej czarnogórskiej ‘Wielkiej plaży” nad ujście rzeki Bojany do Adriatyku. Obiad na plaży: świeża ryba morska, czas na kąpiel i plażowanie. Nocleg w Ulcinj.

Dzień 8

Dziś rozpoczyna się nasza przygoda ze zjawiskowym Jeziorem Szkoderskim, największym i najbardziej zróżnicowanym biologicznie jeziorem na Bałkanach. Panoramiczny objazd zaczynamy od wschodu, od samej albańskiej granicy skąd starą drogą położoną wysoko na zboczach jedziemy wzdłuż brzegu do Virpazaru, a dalej na nocleg do Rijeki Crnojevicia – niegdyś miasta słynącego z pierwszej apteki w kraju oraz jednej z pierwszych drukarni na Bałkanach, a dziś oddalonej od cywilizacji rybackiej wioski położonej między wzgórzami słynącej z wyśmienitej kuchni. Po obiedzie udajemy się w rejs na Jezioro Szkoderskie. Atmosferze, która towarzyszy pokonywaniu zielonych meandr Rzeki Crnojevicia sprzyjają dodatkowo domowe trunki kapitana. Po powrocie regionalna kolacja w restauracji słynącej z doskonałych ryb. Nocleg w Rijece Crnojevicia

Dzień 9

Po pożegnalnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na jeden z najlepszych punktów widokowych na Bałkanach nad meandrami rzeki i Jeziora Szkoderskiego. W Podgoricy mamy jeszcze czas na krótkie zakupy oraz wizytę nad pobliskim wodospadem „Nijagara”. Po obiedzie transfer na lotnisko Golubici. Koniec programu i wylot do Polski.

Koszty

Cena z przelotem z Polski: 2700 zł + 270 EUR
Cena bez przelotu: 1999 zł + 270 €

, W cenie: Przelot Polska – Podgorica – Polska, transfery klimatyzowanym busem, 8 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania, ubezpieczenie Signal Iduna pakiet rozszerzony, opieka pilota

Cena nie obejmuje: dodatkowego wyżywienia (zalecamy ok 25 € dziennie), raftingu (70 €)

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość