Wyjazdy » Samolot

Wielkanocna Bałkanica
Na styku kultur

Termin

11.04.2020 - 19.04.2020

Zapisz się

Dzień 1

Przelot do Podgoricy. Powitanie na lotnisku, przejazd do pobliskiej restauracji nad wodospadem “czarnogórska Niagara” na powitalny obiad. Krótkie zwiedzanie Podgoricy: Stary Most, Sastavci, pomnik Josipa Broz Tito, nowe centrum. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Przejazd do albańskiej Szkodry. Wjazd na słynną twierdzę Rozafa – najlepszy punkt panoramiczny na dolinę miasta i Jezioro Szkoderskie. Wizyta w Kruje. Spacer orientalną starówką i wizyta w muzeum Skenderbega. Wieczór i nocleg w Tiranie.

Dzień 3

Zwiedzanie miasta oraz wizyta w BunkArt poświęconym reżimowi Envera Hodży. Przejazd do Macedonii. Zakwaterowanie nad Jeziorem Ochrydzkim. Zwiedzanie Ochrydy: wzgórze Plaošnik, cerkiew Boskiej Mądrości, twierdza Samuela, panorama jeziora z cerkwią św. Jovana Kaneo. Wieczorem regionalna biesiada w restauracji nad jeziorem.

Dzień 4

Dzień wolny. Czas na indywidualne spacery i/lub rejs z chętnymi po Jeziorze Ochrydzkim: Ochryda – Zatoka Kości – Monastyr św. Nauma. Drugi nocleg w Ochrydzie.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Skopje. Zwiedzanie miasta na styku kultur z polskojęzycznym przewodnikiem. Czas na obiad i zakupy. Przejazd do Kosowa. To młode, zdominowane przez etnicznych Albańczyków państwo otacza wiele politycznych kontrowersji, a Serbia nadal formalnie traktuje je jako część swojego terytorium. Odwiedzimy tutaj historyczny Prizren oraz świadectwa serbskiego dziedzictwa m.in monastyr w Djakovicy. Regionalna kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Fierze skąd wybierzemy się w widokowy rejs promem po Drinie i Jeziorze Koman. Powrót do Czarnogóry. Przejazd wzdłuż wybrzeża. Postój przy ‘Starej Maslinie’ czyli jednym z najstarszych dzrzew oliwnych na świecie. Przerwa na zdjęcia na punkcie widokowym przy półwyspie Sveti Stefan. Wieczorem impreza w lokalu z muzyką na żywo w Budwie, najpopularniejszym czarnogórskim kurorcie.

Dzień 7

Po czasie wolnym do południa przejazd nad Zatokę Kotorską i wizyta w słynnym Kotorze. Zwiedzanie kotorskiej starówki i wejście na mury miejskie dla chętnych. Kolejno wjazd serpentynami kotorskimi na najlepsze punkty widokowe na zatokę w tym Gorażdę, opuszczoną austrowęgierską twierdzę. Powrót do Budwy w godzinach wieczornych. Drugi nocleg w Budwie.

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny. Koło południa przejazd widokową trasą do historycznej stolicy, Cetinje. Po obiedzie udamy się Rijeki Crnojevicia – niegdyś miasta słynącego z pierwszej apteki w kraju oraz jednej z pierwszych drukarni na Bałkanach, a dziś oddalonej od cywilizacji rybackiej wioski położonej między wzgórzami słynącej z wyśmienitej kuchni. Czeka nas ponad 2-godzinny rejs meandrami rzeki do Jeziora Szkoderskiego. Po powrocie regionalna kolacja w restauracji słynącej z doskonałych ryb. Nocleg w Rijece Crnojevicia ze zjawiskową panoramą!

Dzień 9

Po pożegnalnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na jeden z najlepszych punktów widokowych na Bałkanach nad meandrami rzeki i Jeziora Szkoderskiego. W Podgoricy mamy jeszcze czas na krótkie zakupy. Transfer na lotnisko Golubici. Koniec programu i wylot do Polski.

Cena:

Cena z przelotem z Polski: 2700 zł + 390 EUR
Cena bez przelotu: 1799 zł + 390 €

W cenie:

Przelot Polska – Podgorica – Polska, transfery klimatyzowanym busem, 8 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania, ubezpieczenie KL NNW, opieka doświadczonego polskojęzycznego pilota, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, rejs po jeziorze Koman oraz rejs Rjieką Crnojevcia, opłaty na lokalnych przewodników oraz wstępy: BunkArt, Twierdza Rozafa, Twierdza Samuela.

W cenie nie ma:

dodatkowego wyżywienie (zalecamy ok 20 € dziennie)

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość