Wyjazdy » Samolot

Serbski zawrót głowy
Festiwal w Gučy

Termin

03.08.2018 - 12.08.2018

Zapisz się

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przylot do stolicy Serbii – Belgradu, zakwaterowanie w hostelu i wspólny wieczór integracyjny w jednej z kultowych belgradzkich ‘kafan’ czyli rozśpiewanych lokali gdzie żywiołowe biesiady trwają często do świtu.

Dzień 2

Zwiedzanie Belgradu – m.in.: słynna twierdza z pomnikiem zwycięzcy oraz kompleksem parkowym Kalemegdan, największa na Bałkanach cerkiew – św. Sawy, muzeum Tesli, artystyczna dzielnica Skadarlija. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny do wieczora. Chętnym zaproponujemy imprezę na jednym z legendarnych ‘splawów’ zacumowanych na Dunaju.

Dzień 3

Przejazd wzdłuż Dunaju do Parku Narodowego Đerdap na granicy serbsko-rumuńskiej. Słynny przede wszystkim z tzw ‘Żelaznych Wrót’ ten przełomowy odcinek doliny Dunaju oddziela Góry Wschodnio-serbskie od Karpat. Wcześniej odwiedzimy dawną stolicę kraju Smeđerevo oraz Golubac, gdzie podczas walk z Imperium Ottomańskim zginął słynny polski rycerz Zawisza Czarny. W obu miejscach odwiedzimy średniowieczne twierdze by w godzinach popołudniowych zakwaterować się w malowniczo położonym miasteczku nad Dunajem – Donji Milanovac. Po zakwaterowaniu i chwili na odświeżenie czeka nas popołudniowy foto-spływ Dunajem przez Park Đerdap.

Dzień 4

Po regionalnym śniadaniu ‘do syta’ ruszamy wgłąb kraju. Pierwszy punkt dzisiejszego programu to wizyta w majestatycznej, krasowej ‘Resavskiej Pecinie’ – najbardziej okazałej jaskini na terenie Serbii udostępnionej do zwiedzania.
Po obiedzie zobaczymy wodospad Veliki Buk i zakwaterujemy się w kultowym etno-gospodarstwie słynnym nie tylko z malowniczego położenia ale także wyśmienitej, regionalnej kuchni.

Dzień 5

Po śniadaniu odbędziemy krtótką wizytę w Manasiji, majestatycznym monastyrze – twierdzy.
Częściowo autostradą, a dalej przez ‘pofałdowane’ krajobrazy Szumadiji udamy się w okolice historycznego Prokuplija do znanej winiarni Doja gdzie czeka nas degustacja regionalnych trunków oraz poczęstunek.
Wzmocnieni lokalnym winem udajemy się do Đavolja Varos czyli ‘Miasta Diabła’. Słynie ono z fenomenu osobliwych form w postaci pokaźnych, piramidalnych posągów piaskowych i należy do zaledwie kilku tego typu miejsc w Europie.

Dzień 6

Przemierzamy tereny Raszki gdzie rodziło się Państwo Serbskie oraz ‘państwo w państwie’ czyli Sandżak zamieszkany w większości przez muzułmanów – dziś etnicznych Boszniaków. W Delimeđe będziemy mieli okazję wejść na najwyższy minaret w Europie!
W Sjenicy przesiadamy się w pojazdy 4×4 i kierujemy do Parku Przyrody Uvac. Po dotarciu na punkt widokowy odsłoni nam się spektakularna panorama płynącej meandrami rzeki oraz kanionu, którego ściany dają schronienie dużej populacji sępów płowych.
Przez malownicze tereny Zlatiboru oraz Parku Narodowego Tara udamy się na nocleg na jeziorze Perućac, na Drinie – granicznej rzece Serbii i Bośni i Hercegowiny. Śpimy w kilkuosobowych domkach na wodzie!

Dzień 7

Od rana plażowanie i relaks. W godzinach popołudniowych wjazd na Banjską Stenę – jeden z najlepszych punktów widokowych na Bałkanach, z którego rozpościera się panorama Parku Narodowego Tara, Jeziora Perućac i kanionu Driny

Dzień 8

Przejazd do Gučy. Zabawa na największym na świecie festiwalu trębaczy – najbardziej żywiołowej i roztańczonej imprezie Bałkanów gdzie goszczą najlepsze orkiestry, wirtuozi tego instrumentu oraz gwiazdy muzyki popularnej tj Goran Bregović, a nawet Ceca czy Severina!

Dzień 9

Zabawa na festiwalu.

Dzień 10

Przejazd do Belgradu na lotnisko.
Przelot z Belgradu do Warszawy.

Cena:

2550zł +350 EUR

Cena zawiera:bilet lotniczy (Warszawa – Belgrad – Warszawa: bagaż podręczny 1x8kg, bagaż rejestrowany 1x23kg, przekąski), 9 noclegów ze śniadaniami, opiekę polskojęzycznego pilota – pasjonata regionu, zwiedzanie miast, ubezpieczenie KL NNW, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, bilety wstępów: Rejs przełomem Dunaju, Jaskinia Resavska, Monastyr Monasija, Muzeum Tesli, Twierdze Smeđerevo i Golubac, Đavolja Varoš, Meczet w Delimeđu (wejście na minaret), off road kanion Uvac, winiarnia Doja.

Cena nie zawiera: dodatkowych posiłków i ewentualnych biletów wstępu do odwiedzanych obiektów.

Wstęp na największy na świecie Festiwal Guča jest bezpłatny.

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość