Wyjazdy » Samolot

Perła Bałkanów – Czarnogóra
7.06.2019 – 15.06.2019

Termin

07.06.2019 - 15.06.2019

Zapisz się

Odkrywamy najpiękniejszy bałkański kraj! Przez lata słabo dostępny, niechętnie chwalący się cudownymi pejzażami, ustępujący sąsiedniej Chorwacji w turystycznym marketingu. Dziś znany głównie ze śródziemnomorskich kurortów oraz cudu natury – Zatoki Kotorskiej. My pokazujemy Czarnogórę w pełnej krasie, nie ograniczamy się do wybrzeża docierając w miejsca mniej dostępne, najciekawsze zakątki, które Czarnogórcy zachowali dla siebie. Górskie przełęcze Durmitoru, rybackie osady Jeziora Szkoderskiego, górskie wioski u podnóża Gór Przeklętych i dzikie plaże daleko od baz turystycznych. Zabieramy Was na najlepsze punkty widokowe po zapierające dech w piersiach panoramy. Czeka nas też rafting największym europejskim kanionem i degustacja tak nietypowych lokalnych specjałów jak jagnięcina gotowana w mleku. Zapraszamy do Czarnogóry!

Wyloty z Warszawy i Katowic w piątki. Powrót w sobotę (8 dni)

 

Dzień 1

Wylot do Podgoricy. Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek. Wspólne wyjście do centrum czarnogórskiej stolicy, zwiedzanie miasta, wieczór integracyjny i regionalna kolacja w restauracji.

Dzień 2

Przejazd do czarnogórskiej części Parku Narodowego Gór Przeklętych spektakularną trasą widokową przez przełęcze po albańskiej stronie granicy. Góralski obiad jemy u stóp wzgórz Prokletje nad górskim jeziorem Plav. Kanionami rzek Lin oraz Tary (najgłębszy europejski kanion) jedziemy nad imponujący Most na Tarze znany choćby z filmu ‘Komandosi z Navarony’. Podczas przerwy na zdjęcia chętni przejadą kanion za pomocą Zip Line, czyli tyrolką zawieszoną ponad sto metrów nad rzeką. Przejazd i zakwaterowanie w górskiej osadzie na wysokości 1650 m n.p.m. pod samym masywem Savin Kuk w Durmitorze.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd nad Czarne Jezioro, ukrytą między górami największą atrakcję Durmitoru. Tutaj mamy czas na relaks/plażowanie i trekking wokół jeziora krajobrazowym szlakiem o długości ok 4 km. Chętnym zaproponujemy tego dnia wejście na szczyt Savin Kuk (część widokowej trasy można pokonać wyciągiem) lub rafting Tarą. Drugi nocleg w Durmitorze.

Dzień 4

Czas na foto safari po Durmitorze – przejazd najbardziej widokową trasą „nad chmurami” przez przełęcz Sedlo z panoramą najwyższego szczytu Bobotov Kuk oraz najbardziej charakterystycznego Prutaša. Po drodze przerwy na zdjęcia w najlepszych punktach między innymi na serpentynach pomiędzy tunelami skalnymi nad Jeziorem Pivsko. Przejazd na wybrzeże. Nocleg w Zatoce Kotorskiej.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej znanej czarnogórskiej starówki, miasta zwanego Dubrownikiem w pigułce czyli Kotoru ze świetnie zachowanymi śladami kilku epok – dramatycznych losów Zatoki Kotorskiej i Czarnogóry. Czas wolny na spacery lub wejście na mury miejskie i najlepszą panoramę miasta. Przejazd najsłynniejszą ‘serpentyną’ na Bałkanach czyli drogą z Kotoru do Njeguši. Z jej kilkudziesięciu, wspinających się po pionowym wzgórzu zakrętów rozpościera się pocztówkowy widok na całą Zatokę Kotorską. Wjazd na wzgórze Goražda stanowiące kamuflarz dla opuszczonej, imponującej twierdzy należącej do systemu obrony Zatoki Kotorskiej w czasach panowania Austro-Węgier. Po pokonaniu przewyższenia i degustacji regionalnych suszonych wędlin w Njeguši, wiosce gdzie urodził się człowiek legenda, pisarz oraz władyka Piotr II Petrowić-Niegosz udamy się do Parku Narodowego Lovcen. Wejście na punkt widokowy na szczycie „czarnogórskiego Olimpu” czy Jezerskiego Vrhu oraz wizyta w mauzoleum władcy. Przejazd przez historyczną stolicę i obiad w Cetinje. Powrót na wybrzeże i zakwaterowanie w Budwie, najsłynniejszym kurorcie Czarnogóry, który jest znany ze swoich plaż, życia nocnego ale przede wszystkim ze świetnie zachowanych zabudowań urokliwego starego miasta.

Dzień 6

Odpoczynek nad morzem, odkrywanie zakątków Budwy, opcjonalnie rejs na wyspę Sv.Nikola.

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udajemy się na punkt widokowy przy wyspie Świety Stefan, najbardziej rozpoznawalnej atrakcji kraju. Przejazd do Baru gdzie zobaczymy ‘Starą Maslinę’ liczącą ponad 2000 lat i uważaną za najstarsze drzewo oliwne w Europie i jedno z najstarszych na świecie. Spacer ‘Starym Barem’ z lokalnym przewodnikiem. Przejazd przez Ulcinj na najpiękniejszą i najdzikszą część największej piaszczystej czarnogórskiej ‘Wielkiej plaży” nad ujście rzeki Bojany do Adriatyku. Obiad i czas na kąpiel, plażowanie.

Dzień 8

Dziś rozpoczyna się nasza przygoda ze zjawiskowym Jeziorem Szkoderskim, największym i najbardziej zróżnicowanym biologicznie jeziorem na Bałkanach. Panoramiczny objazd zaczynamy od wschodu, od samej albańskiej granicy skąd starą drogą położoną wysoko na zboczach jedziemy wzdłuż brzegu do Virpazaru, a dalej na nocleg do Rijeki Crnojevicia – niegdyś miasta słynącego z pierwszej apteki w kraju oraz jednej z pierwszych drukarni na Bałkanach, a dziś oddalonej od cywilizacji rybackiej wioski, położonej między wzgórzami i słynącej z wyśmienitej kuchni. Po obiedzie udajemy się w rejs na Jezioro Szkoderskie. Atmosferze, która towarzyszy pokonywaniu zielonych meandrów rzeki Crnojevicia sprzyjają dodatkowo domowe trunki kapitana. Po powrocie regionalna kolacja w restauracji słynącej z doskonałych ryb. Nocleg w Rijece Crnojevicia

Dzień 9

Po pożegnalnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na jeden z najlepszych punktów widokowych na Bałkanach nad meandrami rzeki i Jeziora Szkoderskiego. W Podgoricy mamy jeszcze czas na krótkie zakupy oraz wizytę nad pobliskim wodospadem „Nijagara”. Po obiedzie transfer na lotnisko Golubici. Koniec programu i wylot do Polski.

Koszty

Cena wycieczki: 2700 zł + 280 EUR
Program realizowany przy grupie min 6-osobowej.

W cenie: Przelot Polska – Podgorica – Polska (wylot z Katowic lub Warszawy), transfery klimatyzowanym busem, 8 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania, taksy klimatyczne, ubezpieczenie Signal Iduna pakiet rozszerzony, opieka pilota, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wstępy: Park Narodowy Durmitor, Stary Bar (spacer z przewodnikiem), Park Przyrody Jezioro Szkoderskie i rejs rzeką Crnojevicia, Park Narodowy Lovćen, mury obronne w Budwie.

Wylot z Warszawy/Katowic w piątek.
Powrót w sobotę (8 dni)
*cena może ulegać zmianie w zależności od cen biletów lotniczych
*istnieje możliwość dolotu z innego europejskiego lotniska i indywidualnej kalkulacji (kontakt mejlowy)

Cena nie obejmuje: dodatkowego wyżywienia (zalecamy ok 20 € dziennie), raftingu (80 €)

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość