Wyjazdy » Samolot

Odlotowe Bałkany
Serbia, Czarnogóra, Macedonia

Termin

31.05.2018 - 10.06.2018

Zapisz się

Serbia, Czarnogóra, Macedonia

Nieziemskie pejzaże Macedonii, Czarnogóry i Serbii w 10-dniowym programie dla wielbicieli dzikiej przyrody oraz wypoczynku z dala od zgiełku turystycznych kurortów.
Oryginalny program pełen najlepszych czarnogórskich scenerii, serbskiego ducha i południowego, macedońskiego słońca!

Dzień 1

Przylot do Belgradu o godz. 16.30.
Przejazd na południe w okolice Rezerwatu Uvac. Regionalna kolacja powitalna. Nocleg

Dzień 2

Po śniadaniu na powitanie z Bałkanami – przesiadka w dżipy! Czeka nas mały off-road nad kanion rzeki Uvac do punktu widokowego Molitva. Następnie przeniesiemy się do Czarnogóry. Zaczynamy od wizyty nad największym kanionem w Europie – kanionem Tary. Chętnym śmiałkom organizator funduje zjazd tyrolką ZIP-LINE zawieszoną ponad 150 metrów nad rzeką Tarą. Popołudniu relaks lub spacer wokół Czarnego Jeziora, perły Durmitoru. Zakwaterowanie w rejonie Žabljaka, najwyżej położonego miasta byłej Jugosławii (ok 1500 m n.p.m.) pod masywem Savin Kuk. Wieczorem urządzimy sobie grillową kolację opartą na regionalnych produktach, z których słynie Durmitor.

Dzień 3

Foto-wycieczka tzw ‘wstążką’, czyli widokową górską trasą przez serce PN Durmitor, Sedlo (przełęcz) obok najwyższego szczytu Bobotov Kuk do kanionu rzeki Pivy. Następnie zjazd do Zatoki Kotorskiej, przeprawa promem przez przesmyk Lepetane-Kamenari. Zwiedzanie ‘czarnogórskiego Dubrownika’ – Kotoru. Wjedziemy najbardziej zakręconą, pełną spektakularnych widoków serpentyną Bałkanów z Kotoruprzez Njeguši, wioski słynącej z długo dojrzewającego pršutu, do historycznego miasteczka Cetinje.
Popołudniu rejs z malutkiej, malowniczo położonej miejscowości Rijeka Crnojevicia meandrami na Jezioro Szkoderskie, największe i najbardziej zróżnicowane przyrodniczo jezioro na Bałkanach. Na pokładzie domowe wino, rakija. Kąpiel z łodzi na otwartym jeziorze. Nocleg z ogniskiem na prywatnym kempingu w górach „lipska oaza” obok Lipskiej Jaskini!
*alternatywą dla kempingu jest nocleg w pokojach u gospodarza nieopodal za dopłata 25 €/os

Dzień 4

Poranne odświeżenie podczas wizyty w Jaskini. Następnie przejazd przez rybną wioskę Virpazar na wybrzeże, na sam koniec Czarnogóry gdzie obok miejsca gdzie rzeka Bojana wpada do Adriatyku znajduje się najładniejsza, piaszczysta plaża. Z uwagi na utrudniony dojazd docierają tu nieliczni. Nocleg na dzikiej plaży pod namiotami.
*alternatywą dla noclegu na plaży jest nocleg w domku niedaleko plaży za dopłatą 25 €/os

Dzień 5

Wizyta w Ulcinju. Spacer i zwiedzanie zabytkowej starówki, następnie przejazd przez Albanię do Macedonii nad Jezioro Ochrydzkie. Zakwaterowanie u tubylców w wiosce Trpejca na samym brzegu jeziora, skąd jest najlepsza panorama jeziora i najczystsza woda. To idealne miejsce na odpoczynek.

Dzień 6

Relaks nad jeziorem, rowery wodne i/lub wycieczka do pobliskiego Klaszotru Św. Nauma, ucznia Cyryla i Metoda, niegdyś najważniejszego ośrodka piśmiennictwa i kultury słowiańskiej regionu.

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do perły Macedonii – miasta Ochryda. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do unikalnego muzem – tzw. ‘Zatoki Kości’.

Dzień 8

Przejazd przez Park Narodowy Galicica (punkty widokowe!) nad Jezioro Prespańskie (stanowiące trójgranicę Macedonii, Albanii oraz Grecji), a później przejazd na północ do Skopje. Popołudniu zwiedzanie Skopje i wieczór na „Čaršii” czyli starym tureckim centrum.

Dzień 9

Wycieczka do Kanionu Matka. Czeka nas rejs kanionem z wpłynięciem do groty w ścianie oraz spacer ścianami skalnymi kilkadziesiąt metrów nad wodą. Resztę dnia wykorzystamy na samodzielne spacery po Skopje.

Dzień 10

Przejazd do Belgradu. Zwiedzimy m.in.: Cerkiew św. Sawy i Kalemegdan, Wieczór spędzimy w dzielnicy belgradzkiej bohemy „Skadarlija” w pobliżu miejsca zakwaterowania, gdzie wieczorami rozbrzmiewa wszędzie muzyka na żywo.

Dzień 11

Późne wykwaterowanie i transfer na lotniska ok godziny 13:00.
O 16.30 wylot do Warszawy.

Cena

2850 zł + 180 EUR

Koszt

Cena zawiera: przelot samolotem (Warszawa – Belgrad – Warszawa), transport minibusem/busem klimatyzowanym, 10 noclegów ze śniadaniami w tym 2 w namiotach (namioty 2-osobowe Qechua XXL air+ zapewnia organizator, ew. za dopłatą nocleg w kwaterach), pakiet ubezpieczeniowy KL NNW Signal Iduna, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, taksy klimatyczne, opłaty drogowe parkingowe, promy itd.

Atrakcje wliczone w cenę: ZIP LINE nad kanionem Tary, twierdza nad Kotorem, rejs Rijeką Crnojevicia z poczęstunkiem alkoholowym all-inclusive, wejściówka do PN Durmitor (Czarne Jezioro), wejściówka do PN Jezioro Szkoderskie, jaskinia Lipska, twierdza Ulcinj, Park Galicicia, Sv Naum Ochrydzki, rejs Kanionem Matka, przewodnik miejski w Ochrydzie, przewodnik miejski w Skopje.

Cena nie zawiera: dodatkowego wyżywienia (obiady, kolacje), ponieważ stołować będziemy się w lokalnych knajpach albo sami będziemy przygotowywać jedzenie z grilla i ogniska. Na dodatkowe wyżywienie należy przygotować się na kwotę około 10 EUR na dzień.

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość