Wyjazdy » Autokar

Bałkańskie Pożegnanie Lata
Serbia, Macedonia, Czarnogóra

Termin

Zapisz się

Połączyliśmy najlepsze elementy naszych wyjazdów autokarowych i kameralnych wypraw trampingowych. Podczas wrześniowej wyprawy odwiedzimy między innymi Belgrad, Skopje, Ochrydę i Tiranę. By pokazać Wam dziewiczą przyrodę niedostępnych zakątków, będziemy przesiadać się do minibusów, a nawet łodzi! Nie zapomnimy też o zasłużonym odpoczynku nad Adriatykiem, który u schyłku sezonu letniego pozwoli nam nacieszyć się śródziemnomorską atmosferą bez nadmiaru turystów.

Dzień 1

WYJAZD piątek 11.09.2020 Wyjazd z Łodzi (Dworzec Łódź Kaliska) 19:00 Wyjazd z Częstochowy (Stacja BP Wrzosowiak) 21:00 Wyjazd z Katowic (Dworzec PKS) 22:30

Dzień 2

W godzinach południowych dojeżdżamy do serbskiej stolicy – Belgradu. Udajemy się na zwiedzanie znanych i nieznanych belgradzkich zakamarków m.in kompleksu Kalemegdanu, Skadarlliji, ul. Knez Mihajlovej. Po czasie wolnym jedziemy na wieczorną regionalną imprezę integracyjną z muzyką na żywo i nocleg w okolicach Paraćinu.

Dzień 3

Po śniadaniu udajemy się na południe i zaczynamy macedoński rozdział wyjazdu. Zwiedzanie jednego z najciekawszych europejskich państw, którego wieloetniczność, język, a nawet sama nazwa są przedmiotami sporów z sąsiadami zaczynamy od miasta na styku kultur – Skopje. Wieczorem kwaterujemy się już nad brzegiem Jeziora Ochrydzkiego gdzie spędzimy dwie najbliższe noce.

Dzień 4

Dziś czeka nas zwiedzanie Ochrydy: wzgórze Plaošnik, cerkiew Boskiej Mądrości, twierdza Samuela, panorama jeziora z cerkwią św. Jovana Kaneo. Wolne popołudnie i czas na indywidualne spacery i/lub rejs z chętnymi po Jeziorze Ochrydzkim: Ochryda – Zatoka Kości – Monastyr św. Nauma.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy do Czarnogóry. Podczas przejazdu przez Albanię zwiedzimy Tiranę – udamy się między innymi do kultowego Bunk’Artu. Zobaczymy również Plac Skanderberga, Piramidę Hodžy, Pałac Prezydencki i XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Wieczorem dojazd do najsłynniejszego kurortu i jednego z najstarszych czarnogórskich miast – Budwy. Tutaj spędzimy dwie noce.

Dzień 6

Relaks nad morzem, plażowanie, spacery, odkrywanie zakątków Budwy oraz pysznej, czarnogórskiej kuchni. Dla aktywnych i gotowych do bałkańskich przygód mamy propozycję wycieczki popołudniowej: rejs od Rijeki Crnojevica do Jeziora Szkoderskiego.

Dzień 7

Po śniadaniu ruszamy nad Zatokę Kotorską. Po porannym spacerze kotorską starówką udamy się do Parku Narodowego Durmitor. Zobaczymy słynne Czarne Jezioro i odwiedzimy najwyżej położone miasteczko byłej Jugosławii – Žabljak (niemal 1500 m n.p.m.) gdzie skosztujemy lokalnych smakołyków. W godzinach popołudniowych wjedziemy kolejką linową na Savin Kuk (2 224 n.p.m) Wieczór spędzimy w Żabljaku.

Dzień 8

Wkrótce po starcie w kierunku Serbii zatrzymamy się przy słynnym moście Đurdevicia na Tarze w największym kanionie Europy. Chętni będą mieli okazję zjechać ‘zip line’ czyli tyrolką rozciągniętą między ścianami kanionu. Przejazd w rejon Płaskowyżu Peszterskiego gdzie czekają na nas minibusy, które szutrowymi drogami przewożą nas na najlepszy punkt widokowy nad pocztówkowymi meandrami rzeki Uvac. Zobaczymy tu sępy białogłowe, dla których ściany kanionu są idealnym siedliskiem! Po degustacji lokalnych miodów i serów udajemy się w kierunku środkowej Serbii. Zakwaterowanie i impreza regionalna z muzyką na żywo

Dzień 9

Po śniadaniu odwiedzimy Smederevo nad Dunajem. Stamtąd przejedziemy do Nowego Sadu, serca wieloetnicznej Wojwodiny. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od twierdzy Petrovaradin i punktu widokowego. Zobaczymy także Plac Wolności, Park Dunajski, ratusz oraz główny gotycki kościół oraz ratusz miejski. W godzinach popołudniowych proponujemy wspólną, pożegnalną kolację regionalną oraz wieczorną imprezę z muzyką żywo w centrum.

Dzień 10

Po śniadaniu ruszamy do Polski. Powrót do Katowic około godziny 20:00, do Łodzi 23:00

Cena:

FIRST MINUTE: 1469 zł przy zapisie do 15 marca 2020r
Cena regularna: 1589 zł

** Do kwoty uczestnictwa należy doliczyć 140 € / os płatne gotówką w autokarze. Obejmuje taksy, wstępy do parków narodowych oraz odwiedzanych obiektów, przejazdy lokalnymi minibusami, lokalnych przewodników, zestaw tour-guide, wjazd kolejką na Savin Kuk

W cenie:

Transport autokarem klasy VIP, 8 noclegów hotelowych ze śniadaniami w pokojach 2 i 3 osobowych z prywatnymi łazienkami; ubezpieczenie podróżne KL NNW, poczęstunek lokalnymi specjałami na pokładzie autokaru, prezentacja bałkańskich filmów z polskim lektorem oraz muzyki charakterystycznej dla każdej odwiedzanej krainy, opieka pilota od lat związanego z Bałkanami Zachodnimi, świetnie zorientowanego w państwach byłej Jugosławii

Zwiedzanie: Belgrad (zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Cerkiew św. Sawy), Park Uvac z punktem widokowym Molitva nad meandrami rzeki (dojazd minibusami), Park Narodowy Durmitor w Czarnogórze (Czarne Jezioro), Zwiedzanie Skopje, Ochrydy oraz Tirany z lokalnymi przewodnikami, Zabljak – Czarne Jezioro, Savin Kuk

Płatne dodatkowo:

Dodatkowe wyżywienie (zamiast stawiać na hotelowe ‘europejskie’ obiadokolacje, chcemy zapoznać uczestników z autentyczną bałkańską kuchnią, która jest bardzo smaczna i niedroga). Na ten cel nasi podróżnicy zwykle przeznaczają od 10 do 20 € dziennie.
Wycieczka fakultatywna z Budwy w Czarnogórze: Popołudniowy rejs meandrami Rzeki Crnojevicia do Jeziora Szkoderskiego. Piękne pejzaże, czas na kąpiel w jeziorze, napoje (w tym alkoholowe) w cenie. Po drodze Pavlova Strana czyli jeden z najlepszych punktów widokowych na Bałkanach :) Koszt wycieczki ok 30 €.

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość