Wyjazdy » Autokar

Bałkańskie pożegnanie lata
Macedonia, Serbia, Czarnogóra

Termin

13.09.2019 - 22.09.2019

Zapisz się

Na koniec lata odwiedzimy między innymi Belgrad, Skopje, Ochrydę i Tiranę. By pokazać Wam dziewiczą przyrodę niedostępnych zakątków, będziemy przesiadać się do minibusów, a nawet łodzi! Nie zapomnimy też o zasłużonym odpoczynku nad Adriatykiem, który u schyłku sezonu letniego pozwoli nam nacieszyć się śródziemnomorską atmosferą bez nadmiaru turystów. Nad Jeziorem Ochrydzkim oraz Adriatykiem mamy łącznie 5 noclegów, a jedynie 3 ‚pojedyncze’ charakterystyczne dla objazdówek. 

 

 

Dzień 1

WYJAZD 13.09.2019
Łódź Kaliska – 19.00
Katowice, Dworzec PKS – 22.45

Dzień 2

W godzinach południowych dojeżdżamy do serbskiej stolicy – Belgradu. Udajemy się na zwiedzanie znanych i nieznanych belgradzkich zakamarków m.in kompleksu Kalemegdanu, Skadarlliji, ul. Knez Mihajlovej. Po czasie wolnym jedziemy na wieczorną regionalną imprezę integracyjną z muzyką na żywo i nocleg w okolicach Paraćinu.

Dzień 3

Po śniadaniu udajemy się na południe i zaczynamy macedoński rozdział naszej wyprawy. Zwiedzanie jednego z najciekawszych europejskich państw, którego wieloetniczność, język, a nawet sama nazwa są przedmiotami sporów z sąsiadami zaczynamy od miasta na styku kultur – Skopje. Wieczorem kwaterujemy się już nad brzegiem Jeziora Ochrydzkiego gdzie spędzimy dwie najbliższe noce.

Dzień 4

Dziś czeka nas zwiedzanie Ochrydy: wzgórze Plaošnik, cerkiew Boskiej Mądrości, twierdza Samuela, panorama jeziora z cerkwią św. Jovana Kaneo. Wolne popołudnie i czas na indywidualne spacery i/lub rejs z chętnymi po Jeziorze Ochrydzkim: Ochryda – Zatoka Kości – Monastyr św. Nauma.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy do Czarnogóry. Podczas przejazdu przez Albanię zwiedzimy Tiranę – udamy się między innymi do kultowego Bunk’Artu. Zobaczymy również Plac Skanderberga, Piramidę Hodžy, Pałac Prezydencki i XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Wieczorem dojazd do najsłynniejszego kurortu i jednego z najstarszym czarnogórskich miast – Budwy. Tutaj spędzimy trzy noce.

Dzień 6 i 7

Relaks nad morzem, plażowanie, spacery, odkrywanie zakątków Budwy oraz pysznej, czarnogórskiej kuchni. Dla aktywnych i gotowych do bałkańskich przygód mamy propozycję dwóch oryginalnych wycieczek fakultatywnych na każdy dzień pobytu nad morzem!

Dzień 8

Po śniadaniu ruszamy nad Zatokę Kotorską. Po porannym spacerze kotorską starówką udamy się do Parku Narodowego Durmitor. Zobaczymy słynne Czarne Jezioro i odwiedzimy najwyżej położone miasteczko byłej Jugosławii – Žabljak (niemal 1500 m n.p.m.) gdzie skosztujemy lokalnych smakołyków. W drodze do Serbii zobaczymy okazały most Đurdevicia na Tarze w największym kanionie Europy. Wieczór spędzimy w Sjenicy, w kompleksie hotelowym położonym na największym bałkańskim płaskowyżu.

Dzień 9

Pod hotelem czekają na nas minibusy, które szutrowymi drogami przewiozą nas na najlepszy punkt widokowy nad pocztówkowymi meandrami rzeki Uvac. Zobaczymy tu sępy białogłowe, dla których ściany kanionu są idealnym siedliskiem! Po degustacji lokalnych miodów i win udajemy się na północ do wielokulturowej Wojwodiny. Po drodze czas na obiad i lokalne zakupy. Z Bałkanami żegnamy się wspólną wieczorną imprezą.

Dzień 10

Po śniadaniu ruszamy do Polski.
Powrót do Katowic około godziny 19:00, do Łodzi 22:00

CENA

CENA FIRST MINUTE do 30.05.2019: 1369 zł**
CENA REGULARNA: 1469 zł**


** Do kwoty uczestnictwa należy doliczyć 130 € / os płatne gotówką w autokarze. Obejmuje taksy, wstępy do parków narodowych oraz odwiedzanych obiektów, przejazdy lokalnymi minibusami, lokalnych przewodników, zestaw tour-guide)

W CENIE

Transport autokarem klasy VIP, 8 noclegów hotelowych ze śniadaniami w pokojach 2 i 3 osobowych z prywatnymi łazienkami; ubezpieczenie podróżne KL NNW, poczęstunek lokalnymi specjałami na pokładzie autokaru, prezentacja bałkańskich filmów z polskim lektorem oraz muzyki charakterystycznej dla każdej odwiedzanej krainy, opieka pilota od lat związanego z Bałkanami Zachodnimi, świetnie zorientowanego w państwach byłej Jugosławii.

Zwiedzanie: Belgrad (zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Cerkiew św. Sawy), Park Uvac z punktem widokowym Molitva nad meandrami rzeki (dojazd minibusami), Park Narodowy Durmitor w Czarnogórze (Czarne Jezioro), zwiedzanie Skopje, Ochrydy oraz Tirany z lokalnymi przewodnikami.

PŁATNE DODATKOWO

Dodatkowe wyżywienie (zamiast stawiać na hotelowe ‘europejskie’ obiadokolacje, chcemy zapoznać uczestników z autentyczną bałkańską kuchnią, która jest bardzo smaczna i niedroga). Na ten cel nasi podróżnicy zwykle przeznaczają od 10 do 20 € dziennie.

Wycieczki fakultatywne z Budwy w Czarnogórze .

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość