Wyjazdy » Tramping

Bajkowa Słowenia
wiosna 2018

Termin

18.04.2018 - 22.04.2018

Dostępność miejsc:

7 /7
Zapisz się

Dzień 1

Wyjazd około 1:00 z Dworca PKS w Katowicach (ul. Piotra Skargi 1). Rankiem przyjedziemy do Ljublany – stolicy Słowenii uznanej w 2016 roku za Zieloną Stolicę Europy​. Udamy się na spacer z przewodnikiem po lublańskiej starówce, gdzie zobaczymy m.in.: dzieła architektury Jože Plečnika (słynne Trzy Mosty) oraz wejdziemy na zamek górujący nad miastem. Na kawę lub posiłek wybierzemy się do jednego z klimatycznych lokali w centrum, na nabrzeżu rzeki Ljubljanicy. Wieczór i nocleg w miejscowości Kranj.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy do wąwozu Vintgar – długiego na 1,6 km z licznymi galeriami skalnymi oraz mostami zawieszonymi nad rwąca rzeką Radovną.​ Po orzeźwiającym spacerze przejedziemy nad piękne Jezioro Bled uchodzące za najbardziej luksusowy kurort byłej Jugosławii. Wybierzemy się na wspólny spacer na Ojštricę – punkt widokowy na pobliskim wzgórzu, z którego rozpościera się fenomenalna panorama jeziora. Następnie wsiądziemy do minibusa, którym udamy się na wyprawę przez włoski odcinek, gdzie zatrzymamy się by odetchnąć nad Jeziorem Predil, a następnie wrócić na słoweńską stronę przez przełęcz o tej samej nazwie. Wieczorem zakwaterujemy się w pensjonacie położonym u stóp Alp Julijskich​.

Dzień 3

​Zobaczymy most Napoleona nad szmaragdową rzeką Sočą i skierujemy się do Włoch​, aby odwiedzić Castello di Miramare​, zamek wzniesiony na cyplu skalistego przylądka nad samym brzegiem Morza Adriatyckiego. Przejedziemy w rejon Jaskiń Szkocjańskich gdzie wybierzemy się z przewodnikiem na eksplorację podziemnej krasowej krainy. Późnym popołudniem będziemy już w nadmorskiej miejscowości Koper – perełce słoweńskiego wybrzeża. Autentyczny charakter i kameralny “duch” Koper zawdzięcza Słoweńcom, którzy zdają się trzymać miasteczko niejako poza turystycznymi mapami nie chcąc przekształcić go w ‘wybłyszczony’ kurort dla turystów jakim jest słynny Portorož. Zakwaterujemy się w samym centrum magicznego starego miasta.

Dzień 4

​Po śniadaniu czas wolny. W godzinach popołudniowych pojedziemy do pobliskiego Piranu.​ Porównywany do Wenecji i Dubrownika, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych nad Adriatykiem. Wybierzemy się na spacer słynną starówką na cyplu oraz wejdziemy na imponujące, średniowieczne mury, z których rozpościera się okazała panorama starego miasta oraz wybrzeża. Wybierzemy się również do położonej poniżej klifów najpiękniejszej na całym wybrzeżu Zatoki Księżycowej.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy w podróż powrotną do Polski.

Cena zawiera:

transport 9-osobowym minibusem, opłaty drogowe, 4 noclegi ze śniadaniami, ubezpieczenie KL NNW, taksy klimatyczne, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opiekę pilota, zwiedzanie miast, degustację regionalnych smakołyków

Cena nie zawiera:

dodatkowego wyżywienia, biletów wstępu: Vintgar – 4 €, Jaskinia, Skocjanska – 16 €, Piran – 4 €

Stołujemy się w lokalnych knajpach, na wyżywienie należy przeznaczyć kwotę około 15 EUR/dzień. Wyprawa ma charakter trampingowy, dlatego kolejność zwiedzania może ulec zmianie i według woli uczestników możemy udać się także w miejsca, które nie zostały wymienione w programie. Jest to wyjazd dla grupy kilkuosobowej, dlatego to Wy podczas wyjazdu decydujecie również, co będziemy robić.

Kontakt: ​biuro@pociagnabalkany.pl​ +48 692 274 309 +48 537 381 723

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość