Wyjazdy » Tramping

Bajkowa Słowenia + Włochy

Termin

17.10.2018 - 21.10.2018

Zapisz się

Dzień 1

Wyjazd około 1:00 z Dworca PKS w Katowicach (ul. Piotra Skargi 1). O poranku przyjedziemy do Ljublany – stolicy Słowenii uznanej w 2016 roku za Zieloną Stolicę Europy​. Udamy się na spacer z przewodnikiem po lublańskiej starówce, gdzie zobaczymy m.in.: dzieła architektury Jože Plečnika (słynne Trzy Mosty) oraz wejdziemy na zamek górujący nad miastem. Na kawę lub posiłek wybierzemy się do jednego z klimatycznych lokali w centrum, na nabrzeżu rzeki Ljubljanicy.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy do wąwozu Vintgar – długiego na 1,6 km z licznymi galeriami skalnymi oraz mostami zawieszonymi nad rwąca rzeką Radovną.​ Po orzeźwiającym spacerze przejedziemy nad Jezioro Bled, uchodzące za najbardziej luksusowy kurort byłej Jugosławii. Wybierzemy się na wspólny spacer na Ojštricę – punkt widokowy na pobliskim wzgórzu, z którego rozpościera się fenomenalna panorama jeziora. Następnie „skoczymy” do Włoch nad Jezioro Predil, położone na wysokości 969m n.p.m. Wieczorem zakwaterujemy się podnóża Alp Julijskich.

Dzień 3

Zobaczymy most Napoleona nad szmaragdową rzeką Sočą i skierujemy się do Włoch​, aby odwiedzić Castello di Miramare​, zamek wzniesiony na cyplu skalistego przylądka nad samym brzegiem Morza Adriatyckiego. Przejedziemy w rejon Jaskiń Szkocjańskich gdzie wybierzemy się z przewodnikiem na eksplorację podziemnej krasowej krainy. Późnym popołudniem będziemy już w nadmorskiej miejscowości Koper – perełce słoweńskiego wybrzeża. Autentyczny charakter i kameralny “duch” Koper zawdzięcza Słoweńcom, którzy zdają się trzymać miasteczko niejako poza turystycznymi mapami nie chcąc przekształcić go w ‘wybłyszczony’ kurort dla turystów jakim jest słynny Portorož. Zakwaterujemy się w samym centrum magicznego starego miasta.

Dzień 4

​Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i relaks. W godzinach popołudniowych pojedziemy do pobliskiego Piranu.​ Porównywany do Wenecji i Dubrownika, stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych nad Adriatykiem. Wybierzemy się na spacer słynną starówką na cyplu oraz wejdziemy na imponujące, średniowieczne mury, z których rozpościera się okazała panorama starego miasta oraz wybrzeża. Wybierzemy się również do położonej poniżej klifów najpiękniejszej na całym wybrzeżu Zatoki Księżycowej.

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy w podróż powrotną do Polski.

Cena:

700 zł + 250 €

Cena zawiera: transport 9-osobowym minibusem, opłaty drogowe, 4 noclegi ze śniadaniami, ubezpieczenie KL NNW, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, taksy klimatyczne, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:​ dodatkowego wyżywienia, biletów wstępu: Vintgar – 4 €, Jaskinia, Skocjanska – 16 €, Piran – 4 €

Stołujemy się w lokalnych knajpach, na wyżywienie należy przeznaczyć kwotę około 15 EUR/dzień.

Wyprawa ma charakter trampingowy, dlatego kolejność zwiedzania może ulec zmianie i według woli uczestników możemy udać się także w miejsca, które nie zostały wymienione w programie. Jest to wyjazd dla grupy kilkuosobowej, dlatego to Wy podczas wyjazdu decydujecie również, co będziemy robić.

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y? Skorzystaj z formularza i wyślij nam wiadomość